Benchmark od 3DMark już dostępny w Google Play | Tabletowo.pl

Benchmark od 3DMark już dostępny w Google Play

Dołącz do dyskusji 0

Firma Futuremark znana jest od wielu lat m.in. jako producent programu 3DMark. Ta bezpłatna aplikacja pozwala na określenie wydajności kart graficznych komputerów. Od dziś produkt ten jednak umożliwia o wiele więcej – wszystko za sprawą wprowadzenia oddzielnej wersji do Google Play. Dzięki tej aplikacji będziemy teraz w stanie porównywać osiągi tabletów oraz smartfonów z różnymi systemami operacyjnymi. Aktualnie urządzenia muszą jednak działać pod systemem Android, gdyż wersje na iOS oraz Windows RT wciąż nie zostały opublikowane.

Instalacja programu wymaga jednak spełnienia kilku kryteriów. Po pierwsze, aplikacja zajmuje prawie 300 MB. Po drugie, urządzenie musi posiadać minimum 1GB pamięci RAM. Po trzecie, wymagana wersja systemu Android to 3.1 lub nowszy. Po czwarte, urządzenie musi obsługiwać OpenGL w wersji 2.0. Z tym ostatnim, jak wynika z najnowszego zestawienia od Google, nie powinno być większego problemu. Według kwietniowego zestawienia, 99.7% aktywnych urządzeń z Androidem (według nowego sposobu liczenia – więcej w tym artykule) wspiera tę wersję OpenGL.Program jest dostępny bezpłatnie w Google Play.

Na koniec krótki filmik od producenta, pokazujący zawartość testu od strony graficznej:źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona