Belkin Soundform Elite – głośnik z Asystentem Google i ładowarką indukcyjną

Firma Belkin do tej pory kojarzyła mi się wyłącznie z etui do smartfonów i tabletów oraz ładowarkami do wszelakich urządzeń mobilnych. Pogrzebałam chwilę w sieci i okazuje się, że czasem również ma nieliczne romanse z branżą audio. Podobnie jest i tym razem. Podczas CES 2020 producent zaprezentował Belkin Soundform Elite, któremu warto się bliżej przyjrzeć.

Reklama

Asystenci głosowi coraz bardziej zadomawiają się w naszych gospodarstwach domowych. Chyba najlepszym tego przykładem jest Google Home Mini, który – jak na swoje gabaryty – oferuje naprawdę niezłą jakość dźwięku i spore możliwości, dzięki wbudowanemu Asystentowi Google.

Na rynku pojawia się jednak sporo rozwiązań alternatywnych i nie ma w tym nic dziwnego, że różne firmy chcą uszczknąć kawałek tego rynku dla siebie. Zwłaszcza, że użytkownicy tych rozwiązań coraz bardziej przekonują się do mówienia do głośnika – włączania muzyki, wyszukiwania czegoś w Google, ustawiania przypomnień / budzika czy gaszenia światła w przypadku kompatybilnych akcesoriów Smart Home.

Reklama

Belkin Soundform Elite to nic innego jak kolejny głośnik z Asystentem Google, który jednak wyróżnia się dodatkowym bajerem w postaci ładowarki indukcyjnej. Gdyby nie jego wymiary, można by go nawet nazwać bezprzewodową stacją dokującą z głośnikiem. No, ale chyba jednak głośnik odgrywa tu ważniejszą rolę.

Za jakość dźwięku odpowiada firma Devialet, która zajmuje się tworzeniem high-endowych rozwiązań audio i przy współpracy z którą powstał ów głośnik. Nowość cechuje się zastosowaniem architektury “push push”, celem której jest wyeliminowanie drgań i wibracji podczas odtwarzania basowej muzyki i zapewnienie głębokiego brzmienia.

Soundform Elite łączy się ze smartfonem przez Bluetooth 5 i obsługuje dwuzakresowe WiFi 802.11 b/g/n/ac. Wymiary całości to 162 x 162 x 168,5 mm (waga: 1,25 kg). Na górze głośnika znajduje się 10-watowa ładowarka indukcyjna do komfortowego, bezprzewodowego ładowania smartfona również podczas korzystania z głośnika.

Urządzenie wyceniono na 299 dolarów. Do sprzedaży ma trafić w okolicach marca w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej.

źródło: Belkin, samma3aandroicentral