Będą tablety z Windows 8 i procesorami Qualcomm Snapdragon z serii S4 | Tabletowo.pl

Będą tablety z Windows 8 i procesorami Qualcomm Snapdragon z serii S4

Dołącz do dyskusji 0

Oprócz dwóch ważnych wydarzeń w Kalifornii – Build Microsoftu i Intel Developer Forum (IDF), praktycznie w tym samym czasie ma miejsce Innovation Qualcomm 2011 w Istambule. Tam właśnie Qualcomm przedstawił swoje plany dotyczące najnowszej rodziny procesorów Qualcomm z serii S4. Dla nas najważniejszym faktem jest to, że urządzenia (w tym tablety) z nimi na pokładzie będą mogły pracować w oparciu o Windows 8.

Najnowsze jednostki centralne Qualcomma (jedno-, dwu- i czterordzeniowe, o czym poniżej) będą wykonane w 28 nm procesie technologicznym i mają zapewniać częstotliwość taktowania do 2,5 GHz.

Qualcomm Snapdragon S4 to rodzina czterech procesorów:
– jednordzeniowego MSM8930,
– dwurdzeniowych: MSM8270 i MSM8960,
– czterordzeniowego APQ8064.

Co ważne, firma Qualcomm zapowiedziała, że pierwsze urządzenia pracujące w oparciu o procesory z serii S4 pojawią się na rynku jeszcze pod koniec bieżącego roku. Niestety, wśród nich raczej na pewno nie będzie tabletów z Windows 8, gdyż najnowsza wersja systemu Microsoftu nie jest jeszcze gotowa do rynkowego debiutu.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona