BBC przygotowuje darmowy film VR dla fanów serialu Doktor Who

Miłośnicy Doktora Who nie mogą się doczekać, aż BBC rozpocznie emisję dwunastego sezonu ich ulubionego serialu. By umilić im oczekiwanie na premierę nowej serii, stacja przygotowała krótkometrażowy film w wirtualnej rzeczywistości, oparty na klasycznej narracji brytyjskiego science-fiction.

Zgodnie z opisem filmu, który przekazało BBC, Doctor Who: The Runaway skupia się na historii Doktora, w którego postać wciela się Jodie Whittaker. Fani będą mogli mu pomóc zmierzyć się z ciekawym wyzwaniem na pokładzie statku TARDIS. Na swojej drodze spotyka on dziwną formę energii, nazwaną Volta. Przybiera ona postać kapryśnej nastolatki, którą trzeba szybko przetransportować na rodzinną planetę. Rzecz jasna przy okazji, Doktor Who będzie mógł uratować niejedno istnienie, a my jako jego pomocnicy, będziemy mieli w tym swój udział.

Reklama

13-minutowa przygoda to dzieło osób stojących za sukcesem 11. serii Doktora Who. Produkcja powstała dzięki pracy zespołu BBC VR Hub oraz Passion Animation Studios. Zawiera oryginalną muzykę z serialu, skomponowaną przez Segun Akinolę. Autorem scenariusza jest Victoria Asare-Archer, zaś reżyserią zajął się Mathias Chelebourg, który ma za sobą już kilka produkcji VR, w tym Alice, Virtual Reality Play czy The Real Thing VR.

Doctor Who: The Runaway dostępne będzie wkrótce za darmo w sklepie Oculus Store oraz Vive Port, dla zestawów Oculus Rift i HTC Vive. Z historią zapoznamy się także przez GearVR, ale film zostanie udostępniony dla wszystkich również na YouTube w postaci materiału 360º.

Grupa BBC Hub od BBC wydała już kilka interesujących filmów do obejrzenia w wirtualnej rzeczywistości, w tym serial dokumentalny na temat Nilu (Damming the Nile) czy serię People Just Do Nothing. The Runaway określany jest jako najbardziej ambitny projekt firmy.

źródło: doctorwho.tv, Engadget