Battlefield 3 uruchomiony na tablecie - Tabletowo.pl

Battlefield 3 uruchomiony na tablecie

Dołącz do dyskusji 0

Za sprawą serwisu VentureBeat do sieci wyciekł fragment prezentacji firmy Nvidia, podczas której Jen-Hsun Huang przedstawił zgromadzonym inwestorom nowy układ graficzny przeznaczony do zastosowania w urządzeniach mobilnych, oparty o architekturę Kepler znanej np. z serii kart graficznych GeForce 600. Punktem kulminacyjnym było odpalenie gry Battlefield 3 na bliżej nieokreślonym urządzeniu wykorzystującym „Kepler Mobile” i porównanie jej do możliwości tabletu firmy Apple. Trzeba przyznać, że różnice są naprawdę powalające i jeśli przeciek okaże się prawdziwy (a raczej ciężko uwierzyć, by cała akcja była tylko „żartem” ze strony VentureBeat) możemy już niedługo szykować się na znaczną poprawę jakości grafiki w nowych modelach tabletów.

Pozostaje tylko pytanie: co z „prądożernością” takiego układu ? Jen-Hsun Huang powiedział podobno w trakcie spotkania, że udało im się drastycznie ograniczyć pobór mocy, jednak biorąc pod uwagę fakt, iż akumulatory po prostu nie nadążają z rozwojem za resztą technologii, „drastyczne ograniczenie” może nie wystarczać. Pożyjemy, zobaczymy. Jedno jest pewne: warto czekać na jakieś oficjalne wieści ze strony firmy Nvidia.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona