Jak z tą baterią w Apple Watch series 3? Będzie trzymać? | Tabletowo.pl

Jak z tą baterią w Apple Watch series 3? Będzie trzymać?

Dołącz do dyskusji 0

Po wczorajszej premierze nowego Apple Watcha, wielu może być zadowolonych. Zegarek Apple nareszcie został uwolniony, gdyż w jednej z wersji dostał obsługę LTE. Od razu rodzi to pytania na temat tego, jak mocno będzie to wpływać na długość działania zegarka. Według zapewnień Apple – nie będzie źle.

Apple obiecuje 18 godzin na jednym ładowaniu nowego Apple Watcha, co średnio ma obejmować 90-krotne sprawdzenie czasu, 90 notyfikacji, 45 minut używania aplikacji, 30-minutowy trening z odtwarzaniem muzyki, 4 godziny połączenia z siecią przez LTE (w odpowiedniej wersji urządzenia) i 14 godzin połączenia z iPhonem przez Bluetooth.

Dość ostrożne to wyliczenie, które ma dać wyraźnie do zrozumienia, że seria 3. zegarka od Apple nie jest w niczym gorsza od serii 1., która również oferuje 18 godzin działania na baterii. Kiepsko by to wyglądało na stronie producenta, gdyby starszy model mógł pochwalić się lepszą pracą na baterii.

Jednak zapewne tak będzie. Modem LTE w Apple Watch Series 3 będzie musiał potężnie wpływać na poziom naładowania niewielkiej bateryjki zegarka. Na przykład ogniwo Apple Watch 2 umożliwia odtwarzanie muzyki przez 6,5 h. W Apple Watch 3 jakimś cudem wydłużono ten czas do 10 godzin, jednak dane te dotyczą słuchania utworów offline. Nie wiadomo, jak długo będzie można raczyć się zawartością Apple Music przez LTE.

Podobnie pewnie będzie z GPS-em. Trening na zewnątrz z włączonym śledzeniem pozycji na pewno będzie dodatkowym wysiłkiem dla nowego Apple Watcha. Pewnym ratunkiem ma być to, że zegarek naładuje się w półtora godziny do 80%, a w ciągu dwóch godzin – do 100%.

Poprzednia generacja Apple Watchy potrafiła „wycisnąć” z baterii średnio dwa dni użytkowania. Modem LTE może w nowym wearable poważnie skrócić ten czas. Ciekawe, czy będzie nam dane to sprawdzić. Na polskiej stronie Apple można wybrać tylko spośród odmian bez LTE, wyposażonych jedynie w moduł GPS. Cena Apple Watch Series 3 startuje u nas z poziomu 1599 zł. I tu pewien szczegół – w sklepie Apple nie da się już kupić poprzedniej generacji smartwatcha, choć pierwszy Apple Watch nadal jest dostępny.

źródło: macrumors.com, Apple

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona