Bardziej kolorowy Huawei MediaPad z Ice Cream Sandwich jeszcze w tym kwartale

Pamiętacie jeszcze o Huawei MediaPad? Jeżeli nie, nie miejcie do siebie pretensji. W prawdziwym morzu 7-calowych tabletów internetowych łatwo zapomnieć o modelu, który jako pierwszy na świecie mógł pochwalić się systemem Android w wersji 3.2. Jednakże od czasu jego premiery minęło już wiele miesięcy, na rynku pojawiło się wiele atrakcyjniejszych urządzeń, a Android Honeycomb został zastąpiony Ice Cream Sandwich.

Dla tych, którym wpadł w oko Huawei MediaPad, mamy dobrą wiadomość – jego producent opublikował notatkę prasową, z której wynika, że tablet otrzyma aktualizację oprogramowania do Android 4.0 Ice Cream Sandwich w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. Co więcej, na półkach sklepowych pojawią się nowe warianty kolorystyczne urządzenia: czarny, brązowy i różowy. Nie są to nowe informacje, lecz wcześniej nie został podany oficjalny termin dostępności aktualizacji systemu.

Gwoli przypomnienia, Huawei MediaPad to tablet, który wyposażono w 7-calowy ekran dotykowy IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 1,2GHz, 3G, aparat 5 Mpix, kamerę internetową 1,3 Mpix i czytnik kart pamięci microSD.

via Engadget