BZ WBK (fot. BZ WBK)

Bank Zachodni WBK zmienia nazwę na Santander Bank Polska – co w związku z tym trzeba wiedzieć?

Prawdopodobnie nie poruszylibyśmy tego tematu na łamach Tabletowo, gdyby nie fakt, że oszuści w ostatnim czasie wyjątkowo upatrzyli sobie klientów BZ WBK i ze wszystkich sił starali się ich okraść. W trosce o Wasze bezpieczeństwo postanowiliśmy więc poinformować Was o zmianach, jakie wiążą się ze zmianą nazwy na Santander Bank Polska – po to, abyście od razu zorientowali się, jeżeli oszuści znowu spróbują Was podejść.

Reklama

O rebrandingu BZ WBK było wiadomo od dawna. Dziś, tj. 7 września 2018 roku, do Krajowego Rejestru Sądowego oficjalnie została jednak wpisana nowa nazwa banku – Santander Bank Polska S.A. W związku z tym zmieniła się siedziba rejestrowa spółki – teraz jest to: al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa. Zmianie ulegnie również domena internetowa – z bzwbk.pl na santander.pl. W związku z tym zmienią się także nazwa banku w pasku adresu przeglądarki i adresy poczty internetowej (po @ pojawi się „santander.pl”, zamiast „bzwbk.pl”). To ostatnie ma się jednak zmieniać sukcesywnie, nie z dnia na dzień.

Reklama

Bez zmian pozostaną z kolei: umowy (nie trzeba podpisywać żadnych aneksów – warto o tym pamiętać, bowiem oszuści mogą spróbować do tego namawiać), zasady kredytowania, produkty i usługi, numery rachunków bankowych, numery, hasła PIN i daty ważności kart, a także hasła do bankowości internetowej. Wszystkie wydane karty płatnicze z logo BZ WBK będą aktywne do końca daty ich ważności – nie ma konieczności ich wymiany.

BZ WBK informuje również, że dziś (07.09.2018) od godziny 23:30 do jutra (08.09.2018) do godziny 12:00 potrwa przerwa aktualizacyjna, podczas której bank przeprowadzi lifting kolorystyczny swoich serwisów. Strona informacyjna oraz usługi bankowości internetowej i mobilnej będą w tym czasie niedostępne dla użytkowników, ale klienci nadal będą mogli płacić kartami, a także wypłacać i wpłacać gotówkę z bankomatów (aczkolwiek może się zdarzyć, że maszyna nie będzie chwilowo działać, ponieważ je także trzeba dostosować do nowych wymagań).

Źródło: BZ WBK