fot. Pexels

Klienci banku PKO BP dostaną dostęp do płatności Apple Pay już za kilka dni

Z Apple Pay w Polsce mogą obecnie korzystać klienci ośmiu banków: BGŻ BNP Paribas, BZ WBK (aktualnie już Santander Bank Polska), Alior Banku, Raiffeisen Polbanku, Nest Banku, mBanku, Banku Pekao i Getin Banku. Za kilka dni do tego grona dołączą osoby, które swoje finanse powierzają PKO BP.

Reklama

Instytucja ta deklarowała, że udostępni płatności Apple Pay w trzecim kwartale 2018 roku, czyli w okresie lipiec-wrzesień. Do końca września pozostało zaledwie dwa dni (trzy licząc z dzisiaj) i już pewne jest, że PKO BP się nie wyrobi. Opóźnienie będzie jednak mimo wszystko niewielkie, ponieważ usługa będzie dostępna dla klientów tego banku od najbliższego wtorku, 2 października 2018 roku.

Co ciekawe, PKO BP nadal nie potwierdził tego oficjalnie, ale pośrednio zdradził się, pisząc na Twitterze, że właśnie 2 października poda więcej informacji na temat debiutu Apple Pay w swoich strukturach. Raczej wątpliwe, aby bank udostępnił ten system płatności mobilnych jeszcze później, ponieważ – jak już wspomniałem – deklarował, że zrobi to w trzecim kwartale 2018 roku.

Co więcej, wybrani klienci mogą korzystać z Apple Pay już od pewnego czasu, więc od strony technicznej wszystko wydaje się być gotowe do publicznego udostępnienia tej usługi wszystkim użytkownikom. Zwlekanie jest zresztą nie na rękę PKO BP, ponieważ w kuluarach mówi się, że niektórzy klienci są w stanie nawet zmienić bank, aby mieć dostęp do płatności mobilnych, sygnowanych logo nadgryzionego jabłuszka.

Przy okazji warto przypomnieć, że PKO BP zamierzało udostępnić Apple Pay już we wrześniu, ale nieoczekiwanie na drodze stanęło samo Apple, które (podobno) zakazało organizowania wydarzeń, związanych z marką Apple, w okresie od 12 do 28 września 2018 roku, aby nie odwróciły one uwagi od tegorocznych iPhone’ów i Apple Watcha.

Możecie powiedzieć, że przecież zostają jeszcze 29 i 30 września, ale tradycją jest, że udostępnienie Apple Pay odbywa się we wtorki lub czwartki. We wtorek wypada właśnie 2 października, więc to pierwszy „wolny” termin, który może wykorzystać PKO BP.

Źródło: Cashless