Klienci Pekao S.A. mogą od dziś wpłacać pieniądze za pomocą BLIK-a w maszynach Euronet i Planet Cash

Klienci Banku Pekao S.A. mogą korzystać z BLIK-a od dokładnie pół roku – możliwość ta została im udostępniona w połowie czerwca 2018 roku. Teraz odpowiadający za BLIK Polski Standard Płatności i przedstawiciele banku poinformowali, że od dziś klienci wspomnianej instytucji mogą również wpłacać tą metodą pieniądze na swoje konta.

BLIK jest prawdziwym hitem – przez pierwsze trzy kwartały 2018 roku użytkownicy skorzystali z niego ponad 57 milionów razy. To niemal dwa razy więcej niż w całym 2017 roku! Nie byłoby to możliwe, gdyby nie sukcesywne udostępnianie tej usługi klientom kolejnych banków. Osoby, które powierzyły swoje finanse Bankowi Pekao S.A., mogą korzystać z BLIK-a od połowy czerwca 2018 roku, a więc dokładnie od pół roku.

Reklama

Od dziś klienci wspomnianej instytucji mają również możliwość wpłacenia pieniędzy na swoje konta za pomocą BLIK-a w maszynach sieci Euronet i Planet Cash. Ta pierwsza dysponuje blisko 3000 urządzeń, natomiast druga 600. Spotkać je można niemal na każdym kroku, więc będzie to naprawdę dużym udogodnieniem dla wielu osób, korzystających z usług Banku Pekao S.A.

Aby wpłacić pieniądze na konto za pomocą BLIK-a, należy wybrać opcję „Wpłata BLIK”, a następnie w aplikacji PeoPay wygenerować kod BLIK, który trzeba wpisać na klawiaturze maszyny. Później wystarczy już tylko potwierdzić wpłatę na smartfonie, zdeponować gotówkę we wpłatomacie i poczekać na potwierdzenie wpłaty (wyświetli się ono w programie PeoPay).

wpłata pieniędzy na konto BLIK-iem we wpłatomacie Euronet

Możliwość wpłacania w urządzeniach sieci Euronet i Planet Cash to dodatkowy oczekiwany przez użytkowników Banku Pekao S.A. element funkcjonalności BLIKA, który upowszechnia się także jako metoda deponowania gotówki – Adam Kokoszkiewicz, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK

Wpłacać pieniądze na konto za pomocą BLIK-a w maszynach sieci Euronet i Planet Cash mogą zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi Banku Pekao S.A. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna, a zdeponowana kwota powinna po chwili pojawić się na rachunku.

Źródło: informacja prasowa