Band 2 raczej nie doczeka się następcy | Tabletowo.pl

Band 2 raczej nie doczeka się następcy

Microsoft daje do zrozumienia, że zamierza skupić się na platformie Microsoft Health

Dołącz do dyskusji 0

Niedługo minie rok od premiery Lumii 950 i Lumii 950 XL i Band 2. Od dłuższego czasu było jasne, że smartfony nie doczekają się następców. Teraz jest to już pewne, ponieważ Microsoft od nowego roku kończy ze sprzedażą Lumii. Koncern z Mountain View może jednak porzucić nie tylko swoje telefony, ale również opaski.

Według informacji, jakie udało się pozyskać Mary Jo Foley, Microsoft rozwiązał kilka tygodni temu zespół, odpowiedzialny za Band 3. Co ciekawe, starał się on, aby opaska pracowała na systemie operacyjnym Windows 10 (Band i Band 2 działają na autorskim firmware koncernu, choć wyglądem przypomina on trochę mobilne kafelki).

Mary Jo Foley wysłała także zapytanie bezpośrednio do Microsoftu, jaka przyszłość czeka te produkty. Uzyskała taką oto odpowiedź:

Nadal będziemy inwestować i wprowadzać innowacje na platformie Microsoft Health, która jest dostępna dla wszystkich systemów operacyjnych: Windows, iOS i Android. Wciąż zamierzamy też sprzedawać Band 2 i nie pozostawimy bez wsparcia naszych klientów.

Jak widać, nie padło nawet jedno słowo na temat Band 3 – a to właśnie ta kwestia najbardziej interesowała Mary Jo Foley. Z innych źródeł udało jej się jednak dowiedzieć, że w tym roku opaska na pewno nie pojawi się na rynku. Może więc w przyszłym roku? To na razie pozostaje pod dużym znakiem zapytania.

Możliwe, że Microsoft chce skupić się na tych obszarach, w których idzie mu najlepiej – czyli m.in. oprogramowaniu. Mniej (albo w ogóle) rentowne działy czeka natomiast wygaszenie. A ani na rynku smartfonów, ani wearables koncern nie radzi sobie jakoś specjalnie dobrze.

Aktualizacja: - 2016.09.16Microsoft zmienił nazwę aplikacji Microsoft Health na Microsoft Band. Dotyczy to jednak tylko Sklepu Play i Sklepu Microsoft. W AppStore wciąż widnieje ona pod wcześniejszą nazwą.
Aktualizacja - 2016.09.28Microsoft zmienił nazwę aplikacji Microsoft Health na Microsoft Band również w AppStore.

Źródło: ZDNet przez Neowin, ‏@slartibartfast przez Thurrot, Engadget

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona