Bananowa Nokia 8110 teraz w okazyjnej cenie

Dysponująca prawami do marki handlowej Nokia firma HMD Global postanowiła przypomnieć klientom o jednym z popularnych niegdyś modeli – 8110, wprowadzając na rynek jego współczesną wersję. Teraz można ją nabyć w korzystnej cenie.

Reklama

Istnieją co najmniej trzy powody, dla których Nokia 8110 trwale zapisała się w historii branży GSM. Pierwszym była rozsuwana obudowa poprawiająca komfort prowadzenia rozmów, jednocześnie chroniąca przy tym klawiaturę. Drugi to charakterystyczny, wygięty kształt obudowy, przez co wielu nazywało telefon bananem. Ostatni to jedna z najważniejszych ról odegranych przez telefon komórkowy w historii kinematografii. Model 8110 wystąpił bowiem w kilku charakterystycznych ujęciach w filmie Matrix. Sceny, w których główny bohater korzysta ze swojej Nokii, wielu widzom pozostały w pamięci na dłużej. Nie dziwi zatem, że Chińczycy postanowili odwołać się do popularności modelu 8110 i zaprezentowali jego współczesną wersję, doklejając do nazwy skrót 4G.

Nokia 8110 4G fot. HMD Global

Nokia 8110 4G to budżetowy telefon, w którym oprócz charakterystycznego designu i sposobu uzyskiwania dostępu do klawiatury znalazło się miejsce na kilka nowoczesnych rozwiązań. Na wyposażeniu znalazło się m.in. miejsce na dwie karty SIM, modem LTE czy WiFi. Druga generacja 8110 pracuje pod kontrolą systemu KaiOS, zapewniając dostęp do przynajmniej kilku podstawowych programów znanych z Androida czy iOS. Telefon można chociażby synchronizować z Gmailem czy używać do rozmów przez WhatsApp. Bateria o pojemności 1500 mAh w połączeniu z energooszczędnym procesorem Qualcomm 205 powinny zapewnić czas czuwania sięgający nawet 25 dni. Kupujący może wybrać kolor telefonu spośród czarnego i, jak na banana przystało, żółtego.

Reklama

I ta weselsza wersja kolorystyczna dostępna jest obecnie w promocji w sklepie Media Expert oraz powiązanych z nim sklepach internetowych (Avans, Electro.pl). Posiadaczem bananowej Nokii 8110 można stać się już za kwotę 149 złotych klikając w ten link.

Oferowana w promocyjnej cenie Nokia 8110 4G to model, który możemy szczególnie polecić osobom, które chętnie sięgają po rozwiązania nieszablonowe, stawiających na pierwszym miejscu oryginalny design. Nokia sprawi się również świetnie jako drugi telefon na np. kartę służbową, czy jako urządzenie awaryjne w sytuacji, gdy nasz smartfon znalazł się w serwisie. W cenie 149 złotych to z pewnością oferta warta rozważenia.

Źródło: informacja własna, Media Expert