Ballmer: partnerzy Microsoftu wiedzieli o nadchodzącym Surface (wideo: keynote) - Tabletowo.pl

Ballmer: partnerzy Microsoftu wiedzieli o nadchodzącym Surface (wideo: keynote)

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Ballmer: partnerzy Microsoftu wiedzieli o nadchodzącym Surface (wideo: keynote) Nowości

Wszyscy emocjonują się tym, co dzisiejszej nocy zaprezentował Microsoft i zachwycają tabletem Surface. A ja do tego wszystkiego podchodzę z lekkim dystansem (ale może to przez powoli przepalające się zwoje mózgowe = sesja…). Choć oczywiście jestem bardzo ciekawa jak w rzeczywistości będzie się prezentowało to urządzenie i jak będzie się z niego korzystało, wciąż jest wiele niewiadomych, które mogą zdecydować o nagłym przechyleniu szali sukcesu na stronę porażki. Wielokrotnie już bowiem bywało tak, że świetnie zapowiadające się projekty okazywały się wielką klapą. Może nie będzie tak w tym przypadku, ale należy zakładać każdy scenariusz. Tym bardziej, że Microsoft nie ujawnił ceny tabletu Surface, która – nie ukrywajmy – dla większości potencjalnych klientów, jest kluczowym i ostatecznie przesądzającym argumentem za kupnem danego produktu (lub przeciwko temu posunięciu). Jedno jest „oczywistą oczywistością”: Surface z Windows 8 RT będzie tańszy niż Surface z Windows 8, który na rynku ma zadebiutować trzy miesiące po pierwszym modelu (data jego premiery również nie została ujawniona). Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, iż tablet ten brandowany jest logo Microsoftu, a sam koncern może chcieć zarabiać przede wszystkim na oferowanych usługach, jego koszt może być niższy niż urządzenia producentów tabletów z Windows 8 (jak ma to miejsce w przypadku Amazonu i Kindle Fire).

Steve Ballmer, persona wszystkim doskonale znana, wypowiedział się na ten temat. W rozmowie z AllThingsD potwierdził, że partnerzy Microsoftu doskonale wiedzieli o zbliżającym się nadejściu tabletu okienkowego (a właściwie już teraz kafelkowego) giganta. Nie byli jednak przygotowani na to, co Microsoft chciał zaprezentować i nie byli wtajemniczeni w faktyczne możliwości urządzenia, jak i oferowane dodatkowe akcesoria (a za te niewątpliwie należą się brawa). Ciekawe jaka była reakcja poszczególnych firm partnerskich po wczorajszej konferencji, kiedy to okazało się, że dziennikarze z całego świata tablet Surface przyjęli z o wiele większym entuzjazmem niż jakikolwiek tablet z Windows 8 i Windows 8 RT, zaprezentowany podczas tajwańskich targów Computex 2012… Nic więc dziwnego, że Microsoft traktuje Surface jako bardzo ważny element w rozpoczynającej się historii Windows 8. Z niecierpliwością czekam na jego premierę!

Jeśli jesteście ciekawi jak przebiegała konferencja, która miała miejsce w środku nocy polskiego czasu, zerknijcie na poniższe wideo:

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona