Baldur’s Gate II: Enhanced Edition debiutuje w App Store | Tabletowo.pl

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition debiutuje w App Store

Dołącz do dyskusji 0
screen480x480[2]

Tabletowe wcielenie drugiej części jednej z najpopularniejszych gier w historii gatunku RPG rodziło się długo i w bólach. Nie dość, że odpowiedzialne za nią studio Beamdog musiało jednocześnie naprawiać strasznie zabugowaną część pierwszą (a także pracować nad jej portem na system Android), to jeszcze w pewnym momencie straciło ono prawa do marki Baldur’s Gate. Na szczęście cała historia znalazła swoje szczęśliwe zakończenie, a gra Baldur’s Gate II: Enhanced Edition trafiła wreszcie do App Store.

Fabuła gry stanowi bezpośrednią kontynuację wątków z części pierwszej. Wcielamy się w niej w potomka Bhaala, boga mordu, który już na samym wstępie zostaje porwany przez złego maga, chcącego odebrać mu moce odziedziczone po ojcu. Oprócz głównej kampanii i dodatku Tron Bhaala znajdziemy tu również kilka rozszerzeń stworzonych specjalnie na potrzeby nowej edycji, stanowiących oddzielne wątki fabularne. Zgodnie z sugestiami fanów serii poprawiono też interface użytkownika, dzięki czemu lepiej współpracuje on z ekranami dotykowymi, a także usprawniono działanie trybu dla wielu graczy. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Baldur’s Gate II: Enhanced Edition nie podzieli losu poprzedniczki, w której gracze znajdowali coraz to nowe błędy jeszcze długo po premierze.

Gra Baldur’s Gate II: Enhanced Edition dostępna jest do nabycia w App Store za kwotę 13,99 euro. Nie wiadomo jeszcze jak długo przyjdzie nam czekać na wersję dla systemu Android.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona