Baldur’s Gate: Enhanced Edition usunięte z App Store

Tabletowa wersja kultowej gry Baldur’s Gate nie miała łatwego życia. Zaczęło się dość typowo, od ciągłego przekładania terminu premiery. Gdy wreszcie gra ukazała się (z półrocznym poślizgiem) w wersji na iOS, okazało się, że miała całkiem sporo pomniejszych błędów. Studio Beamdog musiało więc pracować jednocześnie nad wprowadzaniem poprawek oraz nad wersją na urządzenia z systemem Android. Niestety, fani tabletów spod znaku zielonego robota nie doczekali się jeszcze swojej wersji Baldur’s Gate i nic nie wskazuje na to, że zobaczą ją w ciągu najbliższych dni.

Pojawiły się bowiem bliżej nieokreślone problemy natury prawnej, dotyczące marki Baldur’s Gate. W wyniku zaistniałej sytuacji firma Beamdog musiała wycofać grę z wirtualnego sklepu App Store oraz wstrzymać aktualizacje dla osób, które zdążyły już ją kupić (oczywiście te osoby mogą grać swobodnie, jednak bez poprawionych błędów). Pod znakiem zapytania stanęła też wspomniana wcześniej edycja na tablety z systemem Android oraz zapowiedziana jakiś czas temu tabletowa wersja gry Baldur’s Gate II: Enhanced Edition.

Nie wiadomo jeszcze kiedy i czy w ogóle firma Beamdog odzyska prawa do marki Baldur’s Gate. Więcej informacji na temat zaistniałej sytuacji znajdziecie na oficjalnej stronie gry.