Bajki polskie na iOS – ciekawy projekt dla maluchów (+kody dla czytelników)

bajki polskie ios ipad

„Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku…” te słowa jednoznacznie kojarzą nam się z bajką Jachowicza, a co za tym idzie – z błogim dzieciństwem. Na pewno pamiętacie, jak będąc maluchami rodzicie czytali/opowiadali Wam najpiękniejsze polskie bajki. Wtedy do dyspozycji mieli książki, by od małego tchnąć w nas zamiłowanie do czytania. W dzisiejszych czasach jednak coraz więcej rodziców odchodzi od czytania bajek z tradycyjnych, papierowych książek i wybiera wersje elektroniczne. A te z kolei dostępne są także na iPada i iPhone’a w App Store.

Deweloperzy z PGS-Software stworzyli serię książeczek dla dzieci BajkiPolskie.pl, przeznaczonych na tablety i smartfony Apple, które pojawiły się w App Store bezpośrednio przed świętami i od razu zyskały popularność wśród użytkowników sprzętu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Jak sami informują: „Dzieci mogą poznawać treść bajek w dwóch trybach: czytania oraz słuchania. Charakterystyczne oprogramowanie iPada umożliwia najmłodszym intuicyjne i wygodne przewracanie kartek w sposób podobny do tradycyjnej książeczki”.

W chwili obecnej seria BajkiPolskie obejmuje następujące tytuły:
– „Okulary” Juliana Tuwima,
– „Kaczka-dziwaczka” Jana Brzechwy,
– „Leń” Jana Brzechwy,
– „Pierwsze urodziny” Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej,
– „Cyferki” Jacka Cygana,
– „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej,
– „Chory Kotek” Stanisława Jachowicza,

Niebawem pojawią się także:
– „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry,
– „Na straganie” Jana Brzechwy,
– „Słoń Trąbalski” Juliana Tuwima.

bajki polskie ios ipad

Koszt każdej z bajek to 0,79 euro, a wszystkie znajdziecie pod tym adresem (iTunes). PGS-Software przeznaczyło specjalnie dla Was (a może raczej Waszych dzieciaków ;)) dziesięć kodów do dwóch wybranych książeczek: „Okulary” i „Chory kotek”. Mam tylko prośbę, abyście pisali w komentarzach, których kodów użyliście, żeby inni mieli ułatwione zadanie i nie próbowali z kodami, które są już wykorzystane.

Chory kotek:
HJHXXARYRN69
MH7XKWAYTE7M
AYE67YX366LT
AJYYF6TR63TT
ATA7WFXYJ4J4

Okulary:
E9L4P6KWYENL
EKAJ7W7JXHT4
TTXWJWXPMKH7
ANW6LMTMAPNE
9W3NHAJJTHWE