Wy chyba naprawdę macie jakieś życie poza internetami - w wolne Polacy odpoczywają głównie offline 21

Wy chyba naprawdę macie jakieś życie poza internetami – w wolne Polacy odpoczywają głównie offline

Z badań Gemiusa wynika, że pierwszy dzień wakacji był jednocześnie dniem najniższej aktywności Polaków w sieci w czerwcu. Długi weekend był czasem odpoczynku nie tylko od pracy, ale też od internetu.

Ciekawe dane dotyczą 15 czerwca. Wtedy, wbrew ogólnej tendencji, z serwisów społecznościowych za pośrednictwem urządzeń mobilnych skorzystało więcej mężczyzn niż kobiet. Był to też dzień, w którym panowie odwiedzali te serwisy najliczniej w ciągu całego miesiąca, generując 50,7 mln odsłon. Panowie, co się stało? Ja wiem, że Polacy grali wtedy w siatkówkę z Rosją, ale żeby aż tak statystyki podbijać? ;)

Wy chyba naprawdę macie jakieś życie poza internetami - w wolne Polacy odpoczywają głównie offline 22

Zanim jeszcze lato zawitało do Polski na dobre, można było zauważyć szczególne zainteresowanie kobiet stronami WWW związanymi z edukacją, w tym prowadzącymi szkolne dzienniki elektroniczne. Jak można łatwo zgadnąć, na tego typu serwisach rekordowy ruch był tuz przed wystawieniem ocen szkolnych za II półrocze – panie wygenerowały 46 mln odsłon, co było wynikiem nie do pobicia przez resztę miesiąca. W pozostałych dniach aktywność w serwisach edukacyjnych nie przekraczała 35 mln odsłon dla kobiet i 20 mln odsłon dla mężczyzn. Wychodzi na to, że bardzo interesujemy się tym, jak wyglądają świadectwa szkolne naszych dzieci.

Analiza aktywności Polaków w internecie w czerwcu potwierdza, iż pora roku i pogoda wpływają na czas jaki poświęcamy na korzystanie z mediów elektronicznych. Za wzrostem odwiedzalności stron WWW związanych z edukacją w czerwcu stoi strona internetowa z dziennikiem elektronicznym
─ Marta Wiercińska, ekspert Gemiusa.

W czerwcu z internetem połączyło się w sumie 27 mln Polaków, którzy wygenerowali łącznie 55,2 mld odsłon. Średnio z nosem w ekranie spędziliśmy 2h 30 min dziennie. Najwięcej osób korzystało z internetu w poniedziałek 5 czerwca – 20,3 mln, najmniej w sobotę 24 czerwca – 17,9 mln.

 

źródło: Gemius