Czego używają Polacy do mobilnego przeglądania sieci? Przede wszystkim Samsungów i Apple | Tabletowo.pl

Czego używają Polacy do mobilnego przeglądania sieci? Przede wszystkim Samsungów i Apple

Dołącz do dyskusji 0

W ubiegłym roku telefony i tablety Samsunga były urządzeniami mobilnymi, przy pomocy których najczęściej przeglądano internet. Ponad 30% mobilnego ruchu zapewniały smartfony i tablety tego producenta. Nieźle poradziło sobie też Apple, a Huawei ambitnie pnie się w górę.

Gemius postanowił przeanalizować, jak wyglądała konsumpcja treści internetowych przez użytkowników urządzeń mobilnych, i przede wszystkim – ze sprzętów jakich firm oni korzystali w 2016 roku. Tak jak wspomniałem na wstępie, najbardziej popularnymi były smartfony i tablety SamsungaMiały odpowiadać za ponad 30% mobilnego ruchu w polskim internecie. Na drugim miejscu znalazło się AppleiPhone’y i iPady to urządzenia, którymi posługiwano się w około 20% przypadków.

Ciekawie też wyglądają dane dotyczące następnych miejsc w rankingu. Na trzeciej pozycji wylądowało LG, z wynikiem 9,5% w grudniu. Pozycja producenta sukcesywnie spadała od początku zeszłego roku – wtedy ze sprzętów LG korzystało 11,5% mobilnych internautów. W 2017 roku spodziewamy się więc małego przetasowania na podium. Na 3. miejsce powinno wskoczyć Huawei, gdyż różnica w puli odsłon pomiędzy styczniem 2016 roku a grudniem, wynosiła aż 5,1%, ostatecznie zyskując 8,7 procent.

Oprócz Huawei, nieznaczne zyski rynku w porównaniu z początkiem 2016 roku zanotowało HTC ZTE. Samsung utrzymywał swoją pozycję niemal bez zmian, kończąc rok na takim samym poziomie, na jakim zaczynał.

Badanie wydaje się być na tyle miarodajne, że mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że 1/3 z Was czyta ten artykuł właśnie na jakimś Samsungu. Mam rację? ;)

źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona