Axon 7 to nie jedyna zaprezentowana dziś przez ZTE nowość. Są też gogle VR | Tabletowo.pl

Axon 7 to nie jedyna zaprezentowana dziś przez ZTE nowość. Są też gogle VR

Dołącz do dyskusji 0

Choć to Axon 7 był bezapelacyjną gwiazdą dzisiejszej konferencji, nie można pominąć faktu, że razem z nim zadebiutowały gogle rozszerzonej rzeczywistości, nazwane po prostu ZTE VR. Co ważne, zostały one stworzone z myślą o zaanonsowanej niedawno przez Google platformie Daydream.

Gogle ZTE VR nie są samodzielnym urządzeniem, ponieważ do pełnej funkcjonalności potrzebują smartfona. Oczywiście najlepiej, gdyby to był zaprezentowany dziś ZTE Axon 7. Posiada on wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560), nawet do 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej oraz dwa głośniki, odtwarzające dźwięk wysokiej jakości – takie połączenie sprawi, że przeniesienie się i „obecność” w wirtualnej rzeczywistości będzie czystą przyjemnością.

Same gogle wyposażono natomiast 9-osiowy żyroskop oraz soczewki o średnicy 38 mm, a pole widzenia obejmuje zakres 96 stopni. ZTE VR wykonano z tworzywa sztucznego, ale część, przylegająca do twarzy, pokryta jest gąbką, aby zapewnić jak najlepszy komfort podczas ich używania. Całość ma wymiary 185,3×85,3×76,7 mm i waży 255 gramów (bez zainstalowanego smartfona).

ZTE VR kosztują 519 juanów chińskich, czyli około 330 złotych (bez podatku). Na razie nie wiadomo, czy pojawią się również w sprzedaży w Europie. Wydaje się to jednak bardzo prawdopodobne, skoro ma do nas trafić ZTE Axon 7.

Źródło: GizmoChinaVenture Beat (grafika wyróżniająca)

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona