Reklama
YouTube

YouTube nie działa? Nie tylko tobie – serwis ma awarię na całym świecie

Coraz więcej osób zgłasza problemy z działaniem serwisu YouTube. Nie można odtwarzać filmów, co może niejednej osobie popsuć plany na wieczór.

Reklama

Awaria YouTube trwa

Jeśli trafiliście na ten artykuł, poszukując odpowiedzi na to, dlaczego nie działa Wam YouTube, to szczerze przyznajemy – nie wiemy. Jasne jest jednak, że problemy zgłasza coraz więcej użytkowników serwisu. Nie chodzi tylko o Polskę – awaria ma zasięg globalny.

Jeśli spojrzeć na wykresy z serwisu downdetector, monitorującego awarie i przerwy w dostawie usług internetowych, wyraźnie widać, że setki osób zgłasza trudności w dostępie do YouTube’a.

Nie dotyczy to tylko polskich widzów, bo wykresy zgłoszeń awarii wyglądają identycznie w przypadku wersji niemieckiej oraz dostępnej dla Stanów Zjednoczonych. Źródło problemu musi leżeć więc po stronie samego Google’a.

W tym momencie niektórzy użytkownicy YouTube, po podjęciu próby odtworzenia jakiegoś wideo, widzą coś podobnego:

Nie jest jasne, kiedy YouTube wróci do normalnego trybu działania, ale serwis wie o usterkach i prosi, żeby w miarę możliwości korzystać z wersji przeglądarkowej serwisu, zamiast z aplikacji na smartfony czy tablety. Najwyraźniej to urządzenia mobilne są bardziej narażone na występowanie nieprawidłowości.