Awaria (Public Domain)

Spróbujcie otworzyć stronę Narodowego Banku Polskiego. Nie zadziała

Jeśli spróbujecie wejść na stronę NBP, nie będziecie w stanie. Oficjalna witryna Narodowego Banku Polskiego ani myśli działać, jak trzeba.

Awaria na stronie NBP

Strona Narodowego Banku Polskiego być może nie jest nam niezbędna do codziennego użytkowania, ale warto wiedzieć, że się wysypała. Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się powtarzające się raporty, płynące od wielu użytkowników. Problemy z dostępem do nbp.pl są powszechne.

Niezależnie od tego, z jakiego urządzenia próbujemy połączyć się ze stroną NBP, przeglądarka zwróci nam obrazek w takiej lub podobnej postaci:

Na oficjalnym profilu Narodowego Banku Polskiego na Facebooku pojawiają się sygnały od użytkowników strony NBP, że ta nie działa, ale na razie administratorzy nie przekazali żadnej informacji dotyczącej awarii.

W tym momencie nie ma podstaw twierdzić, że niedostępność serwisu NBP jest czymś więcej niż klasycznym problemem technicznym. W sieci oczywiście pojawiają się już pierwsze domysły, jakoby strona banku została zhakowana. Dopóki nie otrzymamy ze strony NBP jakiegoś potwierdzenia, nie można snuć takich przypuszczeń.

Byłoby miło, żeby administracja strony NBP wystosowała jakikolwiek komunikat na stronach kontaktu w social-media.