Poważna awaria Outlooka – nie działają konta w Europie

Od rana Microsoft zalewany jest informacjami o problemach z usługami Outlook. Nie działa przede wszystkim samo wysyłanie maili, o czym zresztą przekonałem się na własnej skórze. Gigant z Redmond wie już o usterce i pracuje nad jej naprawieniem – ta jest jednak bardzo poważna i jej usunięcie potrwać może do 24 godzin.

Problemy z pocztą w domenie Outlook i Hotmail występują od samego rana. Przede wszystkim nie działa wysyłanie maili – próba najczęściej kończy się lakoniczną informacją „Wystąpił problem i nie udało się jeszcze wysłać wiadomości”. Niektórzy z użytkowników raportują też o problemach z odbieraniem poczty i logowaniem, a także o powiadomieniach o nieautoryzowanym dostępie do konta.

Przyczyny usterki na razie nie są znane, ale dotyczy ona najprawdopodobniej większości kont pocztowych Microsoft w Europie. Sam zresztą padłem też jej ofiarą – z żadnego z moich trzech adresów w domenie Outlook nie mogę wysłać wiadomości, przez co zostałem w pewnym stopniu „uziemiony”. Cieszy co prawda fakt, że Microsoft wie już o sprawie i nad nią pracuje, lecz proces ten może potrwać nawet do 24 godzin (!) – świadczy to tylko o skali awarii.

 

Brak informacji, powiadomienia o nieautoryzowanym dostępie oraz ogólna skala problemu nie napawają optymizmem. Miejmy tylko nadzieję, że przyczyny usterki nie są aż tak poważne jak ona sama, a prywatne dane użytkowników nie są zagrożone. Tego jednak będziemy pewni, kiedy Microsoft postanowi zająć oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Źródło: DownToday.co.uk, DownDetector.com