Facebook Instagram Twitter WhatsApp Messenger logo (fot. Pexels)

Wielka awaria – nie działają Facebook, Messenger i Instagram

Jeśli zastanawiasz się, czy tylko Ty nie możesz korzystać z Facebooka, Messengera i Instagrama, to niestety nie jesteś sam. Trwa poważna awaria, przez którą dostęp do wszystkich trzech usług jest albo niemożliwy, albo mocno utrudniony.

Jak się okazuje, awaria trwa od co najmniej godziny i zatacza coraz szersze kręgi. Sytuacja jest na tyle poważna, że nawet sam Facebook opublikował na swoim oficjalnym profilu na Twitterze informację, że wie o problemie i robi wszystko, aby jak najszybciej go rozwiązać.

Reklama

Jak można zobaczyć na mapie w serwisie DownDetector (linki znajdziecie w źródle), największe problemy z dostępem do aplikacji Facebooka mają mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, ale w Polsce sytuacja wcale nie wygląda lepiej. Ja osobiście również ich doświadczyłem – zupełnie bez powodu wylogowało mnie z Facebooka na smartfonie i dopiero po kilku próbach udało mi się z powrotem zalogować. Wersja webowa serwisu jest niemal całkowicie martwa – mimo udanego logowania interfejs wyświetla się tylko w szczątkowej części.

Tak samo sytuacja wygląda w przypadku Messengera i Instagrama. Występują też problemy z wysyłaniem zdjęć na WhatsAppie. Nie pozostaje nic, jak czekać, aż pracownicy Marka Zuckerberga naprawią problem i wszystko zacznie działać prawidłowo.

Źródło: DownDetector, DownDetector, DownDetector, @facebook