Avengers: Endgame będzie filmem na wyłączność na platformie Disney+

Marvelowski hit kinowy Avengers: Endgame będzie można obejrzeć na VoD jeszcze w tym roku, ale myli się ten, kto uważa, że zapozna się z nim na HBO GO czy Netfliksie. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych.

Disney potwierdził swój plan, dotyczący zawartości platformy streamingowej Disney+. Gigant medialny przypomniał o tym przy okazji przekazywania informacji o sytuacji finansowej firmy. Najnowszy kinowy Marvel dołączy do pokaźnej biblioteki filmowej nowej platformy streamingowej, która ruszy w Stanach Zjednoczonych 12 listopada. Endgame będzie jednym z najważniejszych koni pociągowych tego serwisu, zapewniając na początek napływ osób, które nie widziały ostatniej produkcji z bohaterami MCU w kinach lub z radością obejrzeliby ją ponownie.

Reklama

W raporcie o kwartalnych wynikach Walt Disney Company, Bob Iger, dyrektor generalny firmy powiedział:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników drugiego kwartału i zachwyceni rekordowym sukcesem Avengers: Endgame, który jest obecnie drugim najbardziej dochodowym filmem wszechczasów i będzie transmitowany wyłącznie na Disney+ od 11 grudnia. Pozytywna reakcja na naszą strategię bezpośredniego kontaktu z konsumentami jest satysfakcjonująca, a integracja firm, które nabyliśmy od 21st Century Fox, tylko zwiększa naszą pewność w to, że jesteśmy w stanie wykorzystać lata doświadczeń w opowiadaniu historii, by dostarczać konsumentom treści najwyższej jakości.”

Ogłoszenie nie jest specjalnie zaskakujące, ale podkreśla rosnącą fragmentację rynku strumieniowania wideo. Disney+ wydaje się więc być dodatkowym wydatkiem dla tych, którzy kochają regularnie wracać do klasycznych animacji, filmów Pixara lub są fanami Marvela i/lub Gwiezdnych Wojen – przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie usługa ruszy jesienią.

W Polsce Avengers: Koniec gry nie będzie miało szansy trafić Disney+, bo platforma ta nie pojawi się u nas w tym roku. Być może film będzie miał swoją premierę VoD na HBO GO, tak jak to było z produkcją Avengers: Wojna bez granic, choć to tylko moje domysły.

Disney+ czyli rywal Netfliksa – data uruchomienia, ceny i narzekanie na brak premiery w Polsce

źródło: Disney przez Slashgear