Autonomiczne taksówki Waymo z darmowym Wi-Fi. Trwają testy

Testerzy nie mogą jednak ujawnić żadnych szczegółów dotyczących prędkości oraz jakości działania sieci

Amerykańska firma Waymo testuje nowe udogodnienia w swoich autonomicznych taksówkach. Już niebawem klienci będą mogli skorzystać z darmowego Wi-Fi oraz streamowania muzyki.

Pomimo że w naszym kraju w pełni autonomiczne taksówki wydają się jeszcze daleką przyszłością, to za oceanem pierwsi klienci mają już okazję z takowych korzystać. Jedna z największych kalifornijskich firm zajmujących się szeroko rozumianymi technologiami – Waymo – już od dłuższego czasu oferuje swoim pasażerom możliwość zakosztowania automatycznej jazdy. Teraz, by jeszcze bardziej umilić im czas w trakcie podróży, postanowiono wdrożyć do pojazdów darmowe Wi-Fi oraz możliwość słuchania własnej muzyki.

Reklama

Jako pierwsze we wspomniane technologie zostały wyposażone pojazdy poruszające się w okręgu miasta Phoenix. Specjalnie wybrana grupa użytkowników może skorzystać w trakcie podróży z udogodnień pod warunkiem, że nie ujawnią żadnych szczegółów dotyczących prędkości oraz jakości działania Wi-Fi.

Z tego, co do tej pory wiadomo, taksówki amerykańskiego przewoźnika umożliwiają bezpieczną pracę na komputerach oraz telefonach. Cała sieć jest specjalnie zabezpieczona, by uniknąć ryzyka niekontrolowanego dostępu do sprzętu, a tym samym utraty danych.

Streamowanie muzyki również odbywa się płynnie i – co najważniejsze – bez żadnych reklam. W celu przesłania własnych utworów oraz list odtwarzania, taksówki korzystają ze sprawdzonych możliwości konta Google Play Music. Wystarczy połączyć je ze specjalnie utworzonym profilem Waymo.

To nie wszystkie udogodnienia. Automatyczne taksówki potrafią też same utrzymywać idealną temperaturę wewnątrz pojazdu, specjalnie dobraną pod gorący klimat stanu Arizona. Samochody zostały wyposażone także w szybkie power banki wspomagające klienta w trakcie korzystania z elektroniki, a nawet w specjalnie foteliki dla dzieci, jeśli zdecyduje się na rodzinną podróż. Wszystko to w celu przekonania użytkowników, że technologia autonomiczna jest nie tylko bezpieczniejsza, ale przede wszystkim wygodniejsza niż tradycyjna jazda samochodem.

Stany Zjednoczone to nie jedyne państwo, gdzie autonomiczne pojazdy stają się codziennością. Podobne rozwiązania znajdziemy już w Dubaju, Singapurze czy Japonii. Niestety, w polskich realiach taka wizja to wciąż odległe marzenia.

Źródło: Reuters