AutoMapa zmierza na Androida. Na razie dostępna w wersji beta - Tabletowo.pl

AutoMapa zmierza na Androida. Na razie dostępna w wersji beta

Dołącz do dyskusji 0

Targi CES 2012 tak niesamowicie nas wciągnęły (tu przeczytacie ich podsumowanie), że umknęła nam jedna z dość istotnych informacji. Otóż okazuje się, że jedna z najpopularniejszych aplikacji nawigacyjnych – AutoMapa – powoli zmierza na urządzenia z Androidem. W chwili obecnej jest to wersja rozwojowa – beta, zawierająca jeszcze sporo błędów, przez co nie do końca działa tak, jak powinna lub… w ogóle nie działa. Z ciekawości pobrałam plik .apk AutoMapy (na Asusa Transformer Prime) ze strony producenta (tutaj), zainstalowałam i wszystko by było okej, gdyby aplikacja w ogóle działała – niestety, pokazuje się niezbyt miły komunikat: „Niestety, aplikacja AutoMapa została zatrzymana”, co uniemożliwiło mi zobaczenie jak sobie radzi beta AutoMapy w praktyce. Jeśli jednak na Waszych urządzeniach pójdzie – dajcie znać jak się sprawuje.

Na chwilę obecną nie została ujawniona konkretna data debiutu AutoMapy w Android Market.

Poniżej informacja prasowa:

AutoMapa udostępniła wersję Beta swojej nawigacji przeznaczonej dla systemu Android. Jednocześnie AutoMapa zaprzestaje wsparcia dla najstarszych systemów mobilnych – WCE 4.2 i PPC 2003 (SE).

Producenci AutoMapy rozpoczęli beta testy najpopularniejszej polskiej aplikacji nawigacyjnej w wersji dla platformy Android. Na stronach www.AutoMapa.pl wszyscy użytkownicy Androida mogą pobrać i przetestować AutoMapę Android w wersji Beta i dołączyć do grona testerów tej aplikacji. AutoMapa Android Beta zawiera m.in. w pełni działającą platformę LiveDrive! umożliwiającą sprawne pokonywanie korków i innych nietypowych zatorów drogowych. Po zakończeniu programu testów, AutoMapa Android trafi do sprzedaży m.in. w Android Market.

AutoMapa dla platformy Android to jedna z najbardziej oczekiwanych aplikacji przez użytkowników urządzeń spod znaku zielonego robota. Mamy nadzieje, że dzięki tak szerokiemu programowi beta testów AutoMapa będzie też najlepiej dopasowaną aplikacją dla potrzeb jej użytkowników

– powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy

Równolegle AutoMapa zdecydowała o zaprzestaniu wsparcia dla najstarszych i przestarzałych już systemów mobilnych: WCE 4.2 i PPC 2003 (SE). W chwili obecnej żadne z urządzeń pracujących pod kontrolą systemów WCE 4.2 i PPC 2003 (SE) nie posiada aktualnego certyfikatu AutoMapy i nie są one również odnawiane przez producentów tych urządzeń. Systemy te nie pozwalały również na działanie technologii LiveDrive!.

Ostatnia wersją programu, która pracować będzie na systemach PPC 2003, PPC 2003 (SE) i WCE 4.2 jest AutoMapa 6.10. Również mapy użyte w AutoMapie 6.10 są ostatnimi działającymi z tą wersją programu. AutoMapa dostępna jest na szerokiej gamie urządzeń i smartfonów pracujących pod kontrolą systemów Windows Mobile 5/6, Windows CE .NET 5.0/6.0, Windows XP, Windows Vista, Windows 7 oraz iOS5.

_______

Bierzemy udział w konkursie Blog Roku 2011 – zagłosuj! -> więcej info

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona