AutoMapa ostrzeże nas teraz przed radarami i wypadkami | Tabletowo.pl

AutoMapa ostrzeże nas teraz przed radarami i wypadkami

Dołącz do dyskusji 0

Choć może trudno w to uwierzyć, AutoMapa ma już jakieś 14 lat, z czego dobrych kilka lat jest dostępna dla użytkowników systemu Android. Najnowsza aktualizacja wnosi istotną zmianę: aplikacja zyskuje funkcję AutoRadar, która ostrzeże przed kontrolami drogowymi i radarami.

AutoRadar to narzędzie, które umożliwia wymianie informacji drogowych, m.in. o punktach kontroli, radarach czy wypadkach. Z nowej opcji mogą skorzystać zarówno ci, którzy nie mają wykupionej aktywnej licencji czasowej, jak też nowi użytkownicy. Dzięki temu nie ma potrzeby przełączać się między mapami a aplikacjami, które monitorują stan dróg i ostrzegają przed utrudnieniami lub niespodziewanymi kontrolami. Kierowcy mogą teraz mieć dostęp do aktualnych danych i jednocześnie do mapy, na której odpowiednie zdarzenia będą wizualizowane.

Pobierając AutoMapę po raz pierwszy, każdy użytkownik otrzymuje dostęp do bezpłatnego, 7-dniowego okresu testowego, podczas którego może zapoznać się ze wszystkimi możliwościami AutoMapy i AutoRadaru. Po zakończeniu testów, użytkownicy nadal mogą korzystać ze wszystkich możliwości AutoRadaru – nawet, jeśli nie posiadają licencji. Dzięki temu mogą ostrzegać i być ostrzeganym przez innych, a z AutoMapy skorzystać wykupując licencję czasową, lub skorzystać z oferty abonamentowej Orange lub Play
– Janusz Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy

Oprócz tego, AutoMapa otrzymała kilka innych, pomniejszych ulepszeń, na przykład pokazuje w menu kontekstowym współrzędne GPS wybranego miejsca czy umożliwia automatyczne zapisywanie śladu trasy na mapie.

Oznacza to, że AutoMapa stara się wyeliminować potrzebę korzystania z pobocznych aplikacji ostrzegających przed niebezpieczeństwami na drodze i antyradarami pokroju Yanosika. Dobry to zabieg, choć dla wielu barierą nie do przeskoczenia jest konieczność wykupienia płatnej licencji czasowej po tygodniowym okresie próbnym. Twórcy aplikacji są jednak na pewno świadomi tego, dla jakich użytkowników kierowana jest aplikacja. Ci użytkownicy dróg, którzy nie boją się opłat i przekonali się o funkcjonalności AutoMapy, na pewno z radością przywitają aktualizację.

źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona