Samsung Galaxy S7 Edge

Autofokus w aparacie do selfie? Samsung Galaxy S8 może taki otrzymać

Flagowe smartfony Samsunga zajmują czołowe miejsca w zestawieniach najlepszych urządzeń na rynku, jednak jest dziedzina, w której nie wychodzą przed szereg – aparaty do selfie. Firma z upodobaniem trzymała się do tej pory 5-megapikselowych matryc i nie było jasne, czy coś się w tej materii zmieni. W Galaxy S8 ma być lepiej.

Dokładniej to nie wiadomo, czy zmieni się rozdzielczość przedniego aparatu. Według raportu ETNews, ma on jednak zyskać nieobecną we wcześniejszych flagowcach Samsunga funkcję autofokusu.

Kamery przednie z automatycznym ustawianiem ostrości to wciąż rzadkość i wielu uważa, że jest to właściwość aparatu, która jest niepotrzebna do zrobienia dobrego autoportretu. Jednak zdjęcia selfie zaczynają powoli być ważniejsze od jakiegokolwiek innego rodzaju fotografii mobilnej i producenci muszą szukać sposobów na to, żeby jakoś wyróżnić się pod tym względem. Na ruch w tę stronę zdecydował się Apple w iPhonach 7 i 7 Plus, w których zrobimy selfie aparatem o rozdzielczości 7 MPix.

Podobnie jak do wszystkich plotek i spekulacji na temat Galaxy S8, tak i do tej należy podchodzić z lekkim dystansem. Jednak zastosowanie lepszego sensora optycznego na przednim panelu nadchodzącego flagowca wydaje się być sensownym, rozsądnym i z tego powodu – wysoce prawdopodobnym rozwiązaniem

 

na zdjęciu wyróżniającym: Samsung Galaxy S7 Edge

źródło: ETNews przez Sammobile