AutoCAD dla Androida już w kwietniu | Tabletowo.pl

AutoCAD dla Androida już w kwietniu

Dołącz do dyskusji 0

Pomimo, że rynek tabletów (w szczególności tych pracujących w oparciu o system Android) jest jeszcze stosunkowo mały, to duzi gracze na rynku oprogramowania uważają go jednak za ważny. Jak donosi serwis GBM firma Autodesk wprowadza jeden ze swych bardziej znanych produktów na platformę Android. AutoCad WS będzie dostępny do pobrania ZA DARMO od 20 kwietnia (należy zaznaczyć, że program ten jest także dostępny w wersji kompatybilnej z systemem iOS).

Wg informacji przekazanych przez GBM funkcjonalność w wersji na Androida będzie większa niż w przypadku wersji dla systemu iOS. Chodzi mianowicie o możliwość wprowadzanie tekstu za pomocą mowy. Program będzie dostępny w 8 wersjach językowych (bez języka polskiego) oraz działać na systemach Android 2.1 (bez funkcji głosowych) lub wyższych.

Jeśli zatem ktoś z Was miał ochotę na zakup urządzenia typu tablet ale brak profesjonalnych programów (szczególnie w przypadku platformy Android) był hamulcem, to wszystko wskazuje na to, że z każdym kolejnym dniem ten hamulec będzie działał coraz słabiej. Wiemy, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy na rynku pojawi się co najmniej 5 nowych tabletów, a sam Google już wkrótce udostępni kod źródłowy Honeycomb – oznacza to, że zaraz później większość ważnych programów na pewno pojawi się jako dostępnych dla nowej rzeszy odbiorców.

Na pytanie czy warto czekać z zakupem do dnia aż konkretne oprogramowanie pojawi się na rynku, czy też cieszyć się tabletem w oczekiwaniu na nie, odpowiedzieć musicie sobie sami (ja w każdym razie wolę czekać z tabletem w ręku :-)).

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona