AUO stworzyło pierwszy 5,7-calowy ekran AMOLED WQHD

AUO-WQHD-AMOLED-630

Rok 2013 można określić rokiem Full HD. Tegoroczne flagowce mają jeszcze rozdzielczość 1080p. Za rogiem czai się jednak WQHD, czyli 2560 x 1440 pikseli. W komunikacie prasowym tajwańska firma AUO poinformowała o opracowaniu panelu AMOLED, który legitymuje się kolosalną, jak na swoje rozmiary, rozdzielczością. 

Bowiem na przestrzeni 5,7-cala udało się zmieścić 2560 x 1440 pikseli. To z kolei przekłada się na 513 pikseli na cal. Co prawda nie wiemy jeszcze jakie firmy będą zamawiać ekrany AUO, ale w ciemno możemy stwierdzić, iż dzisiejsza informacja jest wymarzona dla producentów Państwa Środka.

To jednak nie wszystko co przygotowała tajwańska firma. Inżynierowie bardzo przyłożyli się do 5-calowego wyświetlacza HD, ponieważ ma on zaledwie 0,57 mm grubości. Już widzę te spoty reklamowe mówiące o super cienkim ekranie. I rzeczywiście – zaledwie pół milimetra i technologia OGS bardzo pozytywnie stroją na przyszłość. Doszlifowana została też czułość na dotyk, co zaowocowało wsparciem dla 10-punktowego dotyku. AUO pokazuje, że temat noszonej technologii nie jest  firmie obojętny. Z myślą o inteligentnych zegarkach stworzono 1,6-calowy panel AMOLED.

Ponadto producent ekranów planuje wprowadzić do swojej oferty zakrzywione panele Ultra HD z dedykacją dla telewizorów.

źródło