Audojo debiutuje w serwisie Kickstarter

Reklama

Firma Audojo zadebiutowała niedawno na platformie finansowania społecznościowego Kickstarter projektem o roboczej nazwie „iPad Case For Gamers”. Chociaż nie ma on wiele wspólnego z typowym etui na tablet (nie zapewnia żadnej ochrony), to i tak powinni się nim zainteresować wszyscy, którzy mają ochotę pograć na swoim iPadzie w nieco poważniejsze tytuły.

Urządzenie to po włożeniu w nie iPada daje nam do dyspozycji dwa analogowe grzybki i tyle samo spustów, co powinno zapewnić wystarczającą wygodę podczas gry w różnej maści zręcznościówki, szczególnie, jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do konsolowych padów. W założeniu ma ono pozwolić również na wprowadzenie do App Store gatunków gier, które do tej pory nie miały w nim racji bytu ze względu na ograniczenia płynące ze sterowania ekranem dotykowym, takich jak klasyczne FPS’y (na prezentacji można zauważyć fragment trzeciej części gry Quake) czy bardziej zaawansowane symulatory lotu. Firma Audojo podkreśla, że zapewnienie odpowiedniej ilości gier zaprojektowanych z myślą o współpracy z ich produktem jest dla nich sprawą priorytetową. Udało im się już zyskać wsparcie ze strony środowiska deweloperów skupionych wokół silnika Unity, co sprawia, że widoki na przyszłość stają się nawet bardziej niż obiecujące. Dodatkowo pracują oni nad dwiema aplikacjami: Audojo Gallery i Audojo Minis. Pierwsza z nich ułatwi znalezienie w App Store gier stworzonych z myślą o ich urządzeniu, druga zaś będzie po prostu zestawem mini-gier prezentujących jego możliwości. Mimo iż głównym celem Audojo jest ułatwienie życia mobilnym graczom, nie chcą się oni jednak ograniczać do samych gier. Już teraz za pomocą ich urządzenia można sterować np. popularną zabawką Sphero firmy Orbotix lub latającym AR Drone firmy Parrot.

iPad Case For Gamers łączy się z tabletem za pomocą złącza słuchawkowego (które zdublowano w dolnej części obudowy) dzięki czemu można podłączyć do niego urządzenia od drugiej do czwartej generacji. W obudowę wbudowano również dwa głośniczki, które zapewniają lepszą jakość dźwięku podczas grania. Aktualnie iPad Case For Gamers działa na bateriach ładowanych przez złącze mini USB (nie ma możliwości ładowania przez nie iPada), ale projektanci wciąż rozważają zastąpienie jej wymienialnymi bateriami. Obecny kształt urządzenia może wydawać się odrobinę toporny, ale twórcy zapewniają, że jeśli uda im się zebrać fundusze na realizację projektu z pewnością popracują nad ergonomią. Firma Audojo nie wyklucza również w przyszłości wersji dla iPada Mini, oczywiście jeśli pierwszy projekt przyjmie się na rynku.

W chwili, gdy piszę te słowa projekt uzbierał już $13,722 z kwoty $240,000 potrzebnych na jego realizacje. Termin na jej zebranie upływa 21 lutego, a biorąc pod uwagę tempo, w którym rośnie zebrana suma (w trakcie pisania tego newsa na projekt wpłacono niemal tysiąc dolarów) można śmiało założyć, że twórcom uda się dołączyć do grona osób zawdzięczających sukces serwisowi Kickstarter. Oprócz możliwości przedpremierowego zakupu samego urządzenia po cenie tańszej niż przewidziana cena detaliczna, osoby chcące wpłacić większa kwotę mogą otrzymać między innymi dostęp do modeli prototypowych czy możliwość umieszczenia ich produkcji na liście polecanych gier we wspomnianej wcześniej aplikacji Audojo Gallery.

źródło