Atari zapowiada RollerCoaster Tycoon 4 Mobile 17

Atari zapowiada RollerCoaster Tycoon 4 Mobile

RollerCoaster-Tycoon-4-mobile_size_blog_post[1]

Miłośnicy gier ekonomicznych z pewnością pamiętają popularną niegdyś serię RollerCoaster Tycoon autorstwa studia MicroProse. Ci bardziej zainteresowani tematem wiedzą już zapewne, że cykl ten powróci w tym roku do życia za sprawą zapowiedzianej niedawno czwartej części. Okazuje się jednak, że zanim przyjdzie nam zagrać w kolejną „pełnoprawną” odsłonę serii, na scenie pojawi się jej mniejsze, mobilne wcielenie.

Niestety, wiele wskazuje na to, że RollerCoaster Tycoon 4 Mobile będzie grą skierowaną do nieco innego grona odbiorców, niż miało to miejsce w przypadku jej poprzedniczek. Mimo iż naszym zadaniem nadal pozostanie tu projektowanie własnego parku rozrywki i dbanie o jego stabilność finansową, to jednak tym razem nasze powodzenie (lub jego brak) zależeć będzie nie tylko od strategicznego rozmieszczenia rozmaitych atrakcji i budek z hamburgerami, ale też od ilości znajomych w portalach społecznościowych, których uda nam się nakłonić do pomocy. Jest to oczywiście najczarniejszy scenariusz, ale niestety dość prawdopodobny. Twórcy gry zapowiedzieli bowiem, że ich produkcja będzie kładła duży nacisk na integrację z serwisami społecznościowymi, a w zaprezentowanym niedawno krótkim zwiastunie wyraźnie widać opcję wysyłania wirtualnych „prezentów” za pośrednictwem serwisu Facebook.

O tym czy mobilne wcielenie RollerCoaster Tycoon przekona do siebie fanów oryginału dowiemy się najprawdopodobniej już w ciągu najbliższych miesięcy. Premierę gry (na systemy iOS i Android) zapowiedziano bowiem na wiosnę bieżącego roku.