fot. Google

Asystent Google będzie bardziej rozmowny. W drodze tryb ciągłej konwersacji

Wirtualny asystent od Google wcale nie tak dawno oficjalnie pojawił się w Polsce. Funkcja wywołała wiele emocji, a wiele osób zapewne nadal z niej korzysta. Jeśli do tej pory mieliście Asystenta za niezbyt rozmownego, to do gustu przypadnie Wam aktualizacja, nad którą pracuje Google.

Filozofia działania Asystenta w chwili obecnej bazuje na prostym schemacie, który można określić mianem „wywołanie – pytanie – odpowiedź”. W zdecydowanej większości funkcji, program milknie po znalezieniu odpowiedniej frazy i trzeba powtarzać rutynowe „OK Google”, aby znów go aktywować. Jak informuje Bibo Xu, menedżer produktu, odpowiadający za Asystenta, w drodze jest już funkcja, która wniesie go na jeszcze wyższy poziom.

Reklama

Kwintesencją aktualizacji jest naturalna, ciągła rozmowa z Asystentem. Funkcja pojawia się obecnie w Stanach Zjednoczonych, jednak wiele wskazuje na to, że jej dalsza ekspansja będzie tylko kwestią czasu. Wszyscy ci, którzy mieszkają za Wielką Wodą i mają pod ręką takie sprzęty, jak Google Home Hub, Lenovo Smart Display czy JBL Link View, mogą odnaleźć dedykowaną funkcję w ustawieniach, wchodząc do podmenu preferencji.

Asystent Google po tygodniu. Czy wszystko działa świetnie?

Co ważne, oprogramowanie będzie też wzbogacone o tryb tłumacza, co ma pozwolić na prowadzenie konwersacji w języku innym niż angielski. Chcąc aktywować ten tryb, trzeba użyć polecenia, które można przetłumaczyć jako „Ok Google, bądź moim tłumaczem języka [tu nazwa języka]”. Kolejną z nowości będzie dodanie elementów sterujących, dzięki którym głośność dla poszczególnych elementów naszego inteligentnego domu będzie można ustawić automatycznie z poziomu smartfona.

W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy funkcja pojawi się w innych państwach, jednak patrząc na stopień złożoności języka polskiego, chyba lepiej poczekać nieco dłużej ;)

źródło: Phonearena