Po trzech tygodniach od premiery na Androidzie, Asystent Google trafił także do polskiego App Store

Cudów nie ma – Asystent Google jest na iPhone’ach bardziej ograniczony od swojej wersji na Androida, ale nareszcie działa. Po względnie długim czasie oczekiwania na udostępnienie aplikacji Asystenta w polskim sklepie App Store, ta w końcu się w nim pojawiła.

Oficjalnie, obecność Asystenta Google w Polsce liczy się od 16 stycznia 2019 roku. Zdaniem niektórych wizjonerów technologicznych, jest to przełom, który w przyszłości stanie się symbolem nowej ery, zamykającej okres wykluczenia cyfrowego Polski z grona krajów będących z nowinkami „na bieżąco”. Można by z tym polemizować, zwłaszcza, że osoby chcące używać głosowego pomocnika Google w języku polskim na iPhone’ach, musiały czekać na niego następne trzy tygodnie.

Do tej pory nie można było pobrać Asystenta Google na system Apple, bo linki do App Store, umieszczone na stronie internetowej mu poświęconej, prowadziły w pustkę. To się właśnie zmieniło.

Kto, mając iPhone’a, będzie w ogóle chciał używać Asystenta Google po polsku?

Cóż, trudno określić to jakąś liczbą, ale mogą być to na przykład osoby, które na co dzień mocno związane są z programami ekosystemu Google, mimo, że ich smartfonem zarządza iOS.

Asystent Google nie działa na iPhone’ach i iPadach identycznie, jak na Androidzie. Ze względu na to, że na iOS ten cyfrowy doradca nie integruje się z systemem, a jest po prostu oddzielnie funkcjonującą aplikacją, nie wywołamy go frazą „OK Google”. Można jednak tak ustawić Skróty Siri, by zaraz po komendzie „Hey Siri”, można było wypowiedzieć słowa „OK Google” – a wtedy polskojęzyczny asystent się uruchomi.

Podobnie rzecz się ma z wybudzeniem smartfona – komenda powyższa komenda nie zadziała, jeśli uprzednio nie odblokujemy telefonu.

Przydatny może być fakt, że aplikacja Asystenta Google ma własny widżet, który można przypiąć sobie do Centrum Powiadomień. Dzięki temu ułatwimy sobie do niej dostęp, korzystając z iOS.

Jak widać, zanim zaczniemy bawić się polskojęzycznym Asystentem Google na iPhonie, musimy wykonać więcej kroków niż na Androidzie. Może nie być to funkcja, której będziemy często używać na iOS, ale jeśli czekaliśmy na taką możliwość, to czas udać się do sklepu App Store po aplikację.

Asystent Google po tygodniu. Czy wszystko działa świetnie?

dzięki AntyWeb