Asystent Google zacznie mówić po polsku jeszcze w tym roku? Są szanse

Nie jestem jedynym, który żałuje, że Asystent Google nie potrafi komunikować się z polskim użytkownikiem w jego rodzimym języku. W tym inteligentnym rozwiązaniu drzemie bowiem ogromny potencjał i zwyczajnie aż żal z niego nie korzystać… Właśnie jednak pojawiła się nadzieja, że już wkrótce się to zmieni. Może nawet jeszcze w tym roku.

Reklama

Szef serwisu BIQdata, Vadim Makarenko, opublikował na swoim profilu na Twitterze zdjęcie wraz z informacją, że Asystent Google zacznie mówić po polsku i to już w 2018 roku. Co więcej, wśród obsługiwanych języków mają znaleźć się również m.in. rosyjski, szwedzki i norweski (a przynajmniej tak wynika z widocznej poniżej mapki). Dla przypomnienia, aktualnie Asystent Google potrafi komunikować się po angielsku, francusku, niemiecku, włosku, japońsku, koreańsku, hiszpańsku i portugalsku (aczkolwiek jedynie w brazylijskiej odmianie).

Reklama

Powyższa informacja wywołała niemałą radość, na Twitterze zawrzało. Nie ukrywam, ja również się ucieszyłem. Szczególnie, że Asystent Google ma podobno zacząć mówić po polsku jeszcze w tym roku. Postanowiłem jednak zweryfikować tę informację u samego źródła. Niestety, centrum prasowe Google Polska nie było w stanie potwierdzić tych rewelacji:

Możemy jedynie potwierdzić, że Google intensywnie pracuje nad kolejnymi językami, w tym polskim, ale nie mamy konkretnych informacji ani ram czasowych, które moglibyśmy podać – biuro prasowe Google Polska

Coś jednak mimo wszystko musi być na rzeczy. Niewykluczone, że Google odkryje wszystkie karty na konferencji Google I/O 2018, która rozpoczyna się 8 maja 2018 roku. To byłaby bowiem wręcz idealna okazja, aby pochwalić się, że Asystent Google wkrótce zacznie mówić w kolejnych językach. Szczególnie w polskim, który uznawany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie.

Źródło: @sardanapal, biuro prasowe Google Polska