Asus ZenWatch 3 ma być pierwszym okrągłym smartwatchem w ofercie firmy 17

Asus ZenWatch 3 ma być pierwszym okrągłym smartwatchem w ofercie firmy

Przygodę Asusa z rynkiem urządzeń ubieralnych na razie można porównać do dziecka błądzącego we mgle – próbowali, ale bez większego odzewu ze strony rynku. Smartwatche tajwańskiego koncernu, choć mogły się podobać, nie wyróżniały się zbytnio względem konkurencji. ZenWatch i ZenWatch 2 wyglądały bardzo podobnie, miały bardzo szerokie ramki wokół ekranu i generalnie nie porwały tłumów. Może inaczej będzie z zegarkiem ZenWatch 3?

Trudno wróżyć z fusów, zwłaszcza, gdy urządzenie nie zostało jeszcze nawet zaprezentowane, ale pierwsze informacje na jego temat dają nam już jakieś wyobrażenie. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest fakt, że będzie to zegarek z okrągłą tarczą, a nie – jak w przypadku poprzedników – kwadratową z nieco zaoblonymi rogami. I według mnie jest to bardzo dobra wiadomość. Okrągłe smartwatche dużo lepiej prezentują się na ręce i dużo bardziej przypominają standardowe czasomierze, na czym wielu potencjalnym klientom zależy.

Z danych, które można znaleźć w FCC wynika, że nadchodzący smartwatch Asusa będzie miał oczywiście Bluetooth 4.2 i WiFi, a jego koperta zostanie wykonana ze stali nierdzewnej. Całość powinna pracować pod kontrolą systemu Android Wear 2.0. I to tyle, co wiemy na temat nadchodzącego produktu Asusa w tym momencie.

Więcej na temat Asusa ZenWatch 3 powinniśmy się dowiedzieć podczas targów IFA 2016, które startują już pierwszego września!

Tak, będziemy tam na miejscu. W trzy osoby: Kacper, Jakub i ja.

Asus-Zenwatch-3-fcc

źródło: phonearenaausdroid