Masz ZenWatch 2 lub ZenWatch 3? To na Androida Wear 2.0 jeszcze poczekasz | Tabletowo.pl

Masz ZenWatch 2 lub ZenWatch 3? To na Androida Wear 2.0 jeszcze poczekasz

Co gorsza, nie wiadomo, ile jeszcze

Dołącz do dyskusji 0

Android Wear 2.0 to aktualizacja systemu operacyjnego na smart zegarki, która wręcz wstrząsnęła środowiskiem, zainteresowanym technologią mobilną. Najpierw wszyscy byli podekscytowani zmianami, jakie wprowadza, a nieco później także pozytywnie zaskoczeni listą wspieranych urządzeń. Wśród nich pojawiły się m.in. dwa smartwatche Asusa – ZenWatch 2 oraz ZenWatch 3. Producent jednak nie dotrzymuje zapowiedzianych terminów.

Personalnie mam wrażenie, że cały czas piszę o kolejnej aktualizacji do Androida Wear 2.0. I tak właściwie… się z tego cieszę, ponieważ to oznacza, że producenci dojrzeli do systemowego wspierania swoich urządzeń – nawet tych, które już na dobre zagościły na rynku, nie rezerwując tym samym aktualizacji dla nadchodzących modeli.

Należy zacząć od tego, że oba ZenWatche nie są najnowsze, raczej niedostępne w sklepach, a oprócz tego niezbyt popularne na rynku wtórnym. Ale przecież jest wielu takich, którzy kiedyś te smartwatche zakupili i wciąż są zadowoleni ze swojego smart zegarkaa Android Wear 2.0 zapewniłby im nowe życie. No i tak w gruncie rzeczy nie byłoby nic dziwnego w braku aktualizacji, gdyby… producent jej nie obiecał.

Grafiki prezentujące ZenWatch 3 podczas premiery

Choć nie mam żadnego smartwatcha ze stajni Asusa, to wciąż mam poczucie, że producent mnie zawiódł. Przecież na początku była mowa o tym, że aktualizacja pojawi się na początku drugiego kwartału bieżącego roku. Jak zapewne zauważyliście – ten już minął, a o aktualizacji ni widu, ni słychu. Oddział niemiecki wspomina na Twitterze coś o lipcu oraz sierpniu, a oddział amerykański… usunął tweeta, dotyczącego aktualizacji dla zegarków ZenWatch.

Kiedy więc można spodziewać się Android Wear 2.0 dla ZenWatch 2 i ZenWatch 3? Niestety, nikt już tego nie wie…

źródło: Android Police

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona