Asus ZenFone Zoom S (3 Zoom) dostaje Androida Oreo

Asus już jakiś czas temu rozpoczął proces aktualizacji kilku swoich smartfonów do najnowszej wersji Androida. Pisaliśmy m.in. o Oreo dla ZenFone’a 3 już w styczniu. Teraz jednak przyszedł czas na sporą aktualizację dla Asusa Zenfone Zoom S, znanego również jako Zenfone 3 Zoom. Zobaczcie, jakie nowości w sofcie przewidział producent.

Aktualizacja została oznaczona przez producenta jako V80.20.179.40 i dotyczy ona urządzenia o numerze producenckim Asus ZE533KL. Oprócz aktualizacji samego Androida, producent postanowił zrobić małe porządki w swoich preinstalowanych aplikacjach. I tak, znikają narzędzia Minimove, PhotoCollage oraz Do it Later. Producent dokonał także kilku zmian w menu aplikacji, które mają pomóc lepiej zagospodarować przestrzeń wyświetlacza.

Co nie powinno nikogo dziwić, Wasze ZenFone 3 Zoom (lub Zenfone Zoom S, bo pod taką nazwą urządzenie sprzedawane jest w Polsce) same powinny zobaczyć aktualizację poprzez narzędzie OTA. Ci bardziej niecierpliwi mogą też wejść do ustawień systemu i sprawdzić sposobność pobrania jej ręcznie. Asus, który zwykle aktualizuje swoje urządzenia dość szybko, kazał posiadaczom Zoom’a czekać na Androida Oreo całkiem długo. Miejmy nadzieję, że to jedynie odosobniony przypadek i kolejne aktualizacje będą docierać na smartfony producenta już nieco szybciej.

W chwili obecnej nie wiadomo, czy w zamian za trzy usunięte aplikacje, o których pisałem dla Was w pierwszym akapicie, producent zdecyduje się na zainstalowanie – z kolejnym updatem – jakichś innych narzędzi, czy to swoich, czy firm zewnętrznych, czy też jest to rezygnacja na stałe, gdzie użytkownik musi na własną rękę znaleźć zamienniki, jeśli akurat korzystał z tych właśnie narzędzi.

źródło: Asus przez gsmarena; screeny od naszego Czytelnika – dzięki!

Polecamy również

Recenzja Asusa Zenfone Zoom S