Asus Zenfone Max Pro M1 dostaje aktualizację do Androida 9.0 Pie

Nakładka ZenUI od Asusa jest… specyficzna. Jedni ją kochają za bogatą kolorystykę, inni zaś nie mogą znieść tej cukierkowatości. Na szczęście właściciele Asusa Zenfone Max Pro M1 nie muszą się rozpraszać takimi dylematami – model ten działa na czystym Androidzie. Teraz smartfon ten został zaktualizowany do jego nowszej wersji – Androida Pie.

Użytkownicy zaprezentowanego w ubiegłym roku Zenfone’a Max Pro M1 mogą się cieszyć. Informacje o możliwości pobrania nowego systemu już zaczynają pojawiać się na pierwszych sztukach tego modelu. Paczka z nowościami to około 1,5 GB danych, które można zassać w trybie Over The Air.

Reklama

Wraz z nowym Androidem, aktualizacja wnosi majowe poprawki zabezpieczeń, więc można z czystym sumieniem stwierdzić, że update jeszcze pachnie świeżością. Wśród usprawnień, najbardziej rzucają się w oczy zmiany wizualne. Modyfikacji uległy ikony, lista w panelu Ustawień oraz przyciski funkcyjne po ściągnięciu z góry ekranu belki ze skrótami.

Ostatnio uruchomione aplikacje szeregują się w postaci ułożonych obok siebie plansz, a nie pliku przewijalnych pionowo kart. Zarządzanie głośnością jest teraz bardziej domyślne – najbardziej przydatne przełączniki pojawiają się przy prawej krawędzi ekranu.

Aktualizacja na pewno przysłuży się lepszej obsłudze smartfona i wprowadzi pewną świeżość w interfejsie. Ciekawe, jak odbije się na zużyciu energii, ale to już temat na dłuższe testy.

Recenzja Asusa Zenfone Max Pro M1 – NFC i czysty Android za niewielkie pieniądze

dzięki Adrian za info oraz zrzuty ekranu!