Asus ZenFone 6 versus DxOMark: runda druga, czyli dogrywka

Popularny Zenek jest obecny na rynku już od kilku miesięcy. Urządzenie zbiera dobre noty, a użytkownicy wypowiadają się o nim całkiem przychylnie. Telefon był już brany pod lupę DxOMark, jednak z pewnych względów, ekipa testująca postanowiła wziąć telefon na warsztat po raz drugi. Jaki wynik zgarnął Asus ZenFone 6 tym razem?

Głównym wyróżnikiem smartfona jest specyficzna konstrukcja aparatu głównego. Mechanizm, na jaki zdecydował się Asus sprawia, że telefon ma tylko jeden moduł aparatu – obracany. W zależności od naszych potrzeb, pełni on rolę kamery głównej lub modułu do zdjęć selfie. Warto też przypomnieć, że telefon korzysta z dobrodziejstw matrycy Sony IMX586: 48 Mpix modułu głównego ze światłem f/1.8 oraz 13 Mpix kamerki z ultra-szerokim kątem.

Reklama

ASUS ZenFone 6 – najciekawszy z fighterów (recenzja)

Na wyposażeniu nie zabrakło autofocusa, PDAF oraz podwójnej lampy błyskowej LED. Telefon potrafi stabilizować nagrania z wykorzystaniem trybu elektronicznego stabilizowania obrazu. W nowym teście DxOMark poszerzył zakres testów o kamerę z ultra-szerokim kątem. Nowy wynik jest nieco lepszy niż poprzedni, bowiem teraz telefon zdołał uzyskać 104 punkty. Serwis docenił dokładny i szybki autofocus oraz dobrą kontrolę szumów, bez względu na warunki oświetleniowe w jakich fotografujemy ZenFonem 6.

Czy Asus ZenFone 6 to smartfon wytrzymały? Chyba mamy odpowiedź

 

W teście kamery selfie telefon zgarnął 98 punktów. Po stronie plusów zapisano wysoką szczegółowość, powtarzalność AF oraz zachowanie naturalnych odcieni barw i bardzo dobrze wyglądający efekt bokeh. Ostatecznie, odświeżone wyniki, jakie wykręcił ZenFone 6, mogą napawać producenta optymizmem. Mając na uwadze, że tego typu zestawieniom ufa sporo użytkowników, nie byłbym zbytnio zdziwiony, gdyby Zenek zyskał nieco więcej popularności. I dobrze, bo to naprawdę sensowny smartfon.

źródło: AndroidCommunity