Ten trend mi się nie podoba – ZenFone 5 Lite kolejnym smartfonem z lepszym aparatem na przodzie niż tyle

Już wkrótce, bo na zbliżających się coraz większymi krokami targach MWC 2018, Asus zaprezentuje serię ZenFone 5. Niewątpliwie składać się będzie na nią co najmniej kilka smartfonów, w tym model ZenFone 5 Lite. Najnowsze doniesienia na jego temat ucieszą fanów selfie, a jednocześnie zmartwią tych, którzy wolą fotografować to, co znajduje się przed nimi.

Podwójne aparaty stały się już standardem, aczkolwiek mimo wszystko w większości przypadków rola drugiego „oczka” jest marginalna i ogranicza się wyłącznie do zbierania danych o głębi, aby użytkownik mógł uzyskać efekt rozmazanego tła, tj. bokeh. Jak jednak pokazuje przykład choćby Google Pixel 2, dwa sensory nie są do tego niezbędne, chociaż w tańszych smartfonach rzeczywiście taka konfiguracja się przydaje.

Coraz więcej producentów decyduje się też na podwójny aparat zarówno na przodzie, jak i tyle i wiele wskazuje na to, że wkrótce i to stanie się standardem. Marketingowo brzmi to rewelacyjnie, ale – co dla większości nie powinno być niespodzianką – w rzeczywistości zazwyczaj nie jest tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać, głównie właśnie z uwagi na ograniczone możliwości drugiego z „oczek”. Nie zawsze bowiem więcej znaczy lepiej.

Asus dołączy do grona producentów, którzy montują podwójny aparat zarówno na przodzie, jak i tyle smartfona. Jak donosi Evan Blass, takiej konfiguracji mamy się bowiem spodziewać w modelu ZenFone 5 Lite. Na pleckach znajdzie się duet 2×16 Mpix, natomiast na przodzie para 2×20 Mpix. Jeżeli o mnie chodzi, to szczerze nie podoba mi się, że Tajwańczycy zaprojektowali lepszy aparat na froncie. Oczywiście liczba megapikseli niekoniecznie może wskazywać na lepszą jakość zdjęć, aczkolwiek na obecnym etapie tak to wygląda i na pewno tak to będą odczytywać klienci. Szczególnie mając w pamięci modele ZenFone 4 Selfie i ZenFone 4 Selfie Pro. Należy też pamiętać, że jest to propozycja ze średniej półki, więc od modułu na pleckach nie można oczekiwać cudów.

Asus Zenfone 5 Lite (fot. @evleaks)

Evan Blass dodaje również, że ZenFone 5 Lite będzie miał ekran o rozdzielczości Full HD+, tj. 2160×1080 pikseli. Z wcześniejszych doniesień wiemy, że wyświetlacz ma mieć przekątną 6 cali, co przełoży się na 402 ppi. Sam Asus z kolei dał do zrozumienia, że smartfon napędzi procesor Qualcomm Snapdragon, aczkolwiek nie wiadomo, jaki model dokładnie.

Aktualizacja

Evan Blass podzielił się kolejnym renderem Asusa ZenFone 5 Lite, tym razem ukazującym smartfon w różnych wersjach kolorystycznych:

Asus Zenfone 5 Lite (fot. @evleaks)

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/02/02/jeden-ze-smartfonow-z-serii-asus-zenfone-5-czesc-specyfikacji/

*Na zdjęciu tytułowym Asus Zenfone Zoom S (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: @evleaks, @evleaks