Asus ZenFone 3 Max (ZC553KL) Android 7.1.1 Nougat

Asus udostępnia Androida 7.1.1 Nougat dla modelu Zenfone 3 Max (ZC553KL)

Jak na razie, niewiele smartfonów Asusa otrzymało aktualizację do Nougata. Tajwańczycy jednak nie uchylają się od swojego – nazwijmy to – „obowiązku” i w pocie czoła pracują, aby kolejne modele jak najszybciej dostały nową wersję systemu operacyjnego. Tym razem z (prawie) najnowszego oprogramowania mogą cieszyć się właściciele modelu Zenfone 3 Max (ZC553KL).

Od jednego z naszych Czytelników dostaliśmy dziś informację, że na ekranie jego smartfona pojawiło się powiadomienie o możliwości zainstalowania Androida 7.1.1 Nougat. Aktualizacja waży około 1200MB i udostępniana jest w formie OTA (Over-The-Air). A to oznacza, że wkrótce wszyscy właściciele Asusa Zenfone 3 Max (ZC553KL) powinni zobaczyć na wyświetlaczach swoich urządzeń odpowiedni monit.

Razem z Androidem 7.1.1 Nougat (w ogóle Tajwańczykom należą się wyrazy uznania za to, że udostępnili prawie – bo najbardziej aktualne jest wydanie 7.1.2 – najnowszą wersję oprogramowania, podczas gdy większość konkurentów rozsyła swoim klientom Androida 7.0 Nougat) pojawiły się także nowe, kwietniowe poprawki zabezpieczeń Androida.

Przy okazji zapytałem Tomasza, jak sprawuje się jego Asus Zenfone 3 Max (ZC553KL) po aktualizacji. W odpowiedzi przeczytałem, że pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne, ponieważ przynajmniej aplikacje otwierają się szybciej. Są też lekkie zmiany wizualne w nakładce ZenUI.

Przy okazji zdradzę Wam, że już niedługo, bo za kilka godzin, na naszej stronie pojawi się recenzja Asusa Zenfone 3 Max (ZC553KL).

Dzięki Tomasz za info i screeny!