Asus ZenFone 3 Go

Asus ZenFone 3 Go zaoferuje specyfikację adekwatną do (niewygórowanej) ceny

We wtorek Asus wprowadził na polski rynek nowego ZenFone’a Go. Tymczasem okazuje się, że Tajwańczycy przygotowali mu bliskiego, aczkolwiek – przynajmniej w mojej opinii – znacznie ładniejszego krewnego. Poznajcie Asusa ZenFone 3 Go.

Oczywiście każdy woli coś innego, jednakże mnie osobiście o wiele bardziej podoba się design smartfonów z serii ZenFone 3, niż z ten, rodziny ZenFone 2. Te pierwsze są bowiem znacznie „zgrabniejsze”, podczas gdy te drugie dość „opasłe” i „toporne”. Nie bez znaczenia jest także fakt, że w tym roku Asus postawił na metal i szkło, które prezentują się znacznie lepiej niż imitacja szczotkowanego aluminium z plastiku.

Jeżeli zaś chodzi o specyfikację, to jest ona bardzo podobna do tej, jaką oferuje nowy ZenFone’a Go. Jedyną w zasadzie różnicą jest to, że ZenFone 3 Go ma 5-calowy wyświetlacz (a nie 5,5-calowy). Sama rozdzielczość (HD, czyli 720×1280 pikseli) pozostanie natomiast niezmieniona.

Reszta parametrów będzie już taka sama: czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 1,2 GHz z układem graficznym Adreno 306, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD, aparat główny 13 Mpix z diodą doświetlającą, kamerka 5 Mpix na przodzie. Pojemności akumulatora jeszcze nie znamy (w nowym ZenFone’ie Go jest to ogniwo 3000 mAh).

Asus ZenFone 3 Go

Asus ZenFone 3 Go ma kosztować 150 euro, czyli równowartość ~620 złotych. Dla porównania, jego braciszek kosztuje w Polsce 799 złotych. Jednak z uwagi na jego obecność na naszym rynku nie jestem przekonany, czy powinniśmy się spodziewać, że Tajwańczycy wprowadzą do sprzedaży również opisywany wyżej model.

Źródło: Notebook Italia