Asus Zenfone 3 Deluxe z procesorem Snapdragon 821? 20

Asus Zenfone 3 Deluxe z procesorem Snapdragon 821?

Pojawiły się bardzo ciekawe informacje na temat nowego smartfonu firmy Asus, który został zaprezentowany podczas zakończonych niedawno targów Computex 2016. Zenfone 3, bo to o nim mowa, miałby pojawić się z procesorem lepszym od tego, którego Samsung wprowadził do Galaxy S7.

Czyli z następcą Snapdragona 820. Według najnowszych doniesień, w Zenfone 3 miałaby pojawić się nieco lepsza wersja procesora znanego chociażby ze wspomnianego flagowca Samsunga – Qualcomm Snapdragon 821. Możliwe, że nowszy procesor dostępny będzie w modelu Zenfone 3 Deluxe.

Różnica może na pierwszy rzut oka nie jest wielka, bo 821 to ledwie o 7% lepsza wydajność niż jego poprzednika, jednak w praktyce może okazać się ciekawym rozwiązaniem. Podczas gdy Snapdragon 820 to 2,15GHz, procesor 821 oferuje taktowanie 2,3GHz. Ciekawe jak sprawdzi się to w przygotowywanym przez firmę Asus telefonie.

Jeżeli już jesteśmy przy Zenfone 3, to doniesienia o nowszej wersji procesora mogą nieco zmienić cenę wyjściową urządzenia. Dotychczas przypuszczano, że wersja Zenfone 3 Deluxe pojawi się na rynku w cenie od 499 dolarów za sztukę. Teraz jednak można przypuszczać, że nowszy procesor spowoduje nieznaczny wzrost ceny smartfonu.

Asus Zenfone 3 ma pojawić się na rynku w sierpniu tego roku. Więcej na temat podstawowej wersji modelu przeczytacie tutaj, a o Deluxe i Ultra – tutaj.

Źródło: GizmoChina