tablet asus transformer windows 8

Asus zdradza sekrety: Transformer Prime z 3G w marcu, będzie też tablet z Windows 8 ARM

tablet asus transformer windows 8

Interesujące plotki plotkami, ale konkrety zawsze cieszą nas najbardziej – zwłaszcza te, które pokazują, że wszystko układa się po naszej myśli. Tak jest w przypadku Asusa, który wyciągnął wszystkie asy z rękawa i przed CES 2012 zdradził swoje tabletowe plany na bieżący rok. Zakładają one nie tylko wypuszczenie Asusa Transformer Prime z 3G (o czym informowaliśmy już wczoraj), ale także tabletu z Windows 8 z ARM (czyżby Tegra 3?) oraz dwóch całkowicie nowych 10,1-calowych tabletów. Ale po kolei.

Podczas ostatniej konferencji prasowej na rodzimym rynku Asusa, Samson Hu, wiceprezes i menadżer działu biznesowego, zdradził plany tajwańskiego producenta na 2012 rok. Są one co najmniej interesujące i, co najważniejsze, pochodzą od wiarygodnego źródła.

Odkąd Asus zapowiedział, że nie będzie Asusa Transformer Prime w wersji z 3G pojawiło się mnóstwo głosów niezadowolenia potencjalnych klientów, którzy stwierdzili, że producent tym ruchem strzela sobie w stopę. Jak się jednak okazało, sprawa została przemyślana (najprawdopodobniej miał na to wpływ niedziałający GPS w części urządzeń) i takowy sprzęt jednak zostanie wydany na rynek. Premiera Asusa Transformer Prime 3G ma mieć miejsce w marcu.

Jakiś czas temu pojawiły się spekulacje, że do premiery pierwszych tabletów z Windows 8 i procesorami ARM będziemy musieli poczekać nawet do czerwca 2013 roku. Wiele jednak wskazuje na to, że były to informacje wyssane z palca, bowiem – jak poinformował Hu, Asus planuje premierę takiego tabletu pod koniec bieżącego roku. A to oznacza, że najpóźniej za jedenaście miesięcy poznamy hybrydę Asusa z Windows 8, co w grudniu potwierdził sam CEO Asusa.

Dodatkowo oczekujemy, że na CES 2012 poznamy tablet Asusa z 7-calowym ekranem (którego fotki pojawiły się w sieci dwa razy: 1, 2) oraz 10-calowe urządzenie z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości – czyżby TF202 z 1920×1200 (via)? Natomiast w drugiej połowie 2012 roku Asus ma zaprezentować kolejne dwa tablety z ekranami 10″.

Plany Asusa zakładają sprzedaż w 2012 roku około 6 milionów tabletów.

źródło