Asus zaprezentuje nowe smartfony z serii ZenFone w maju 22

Asus zaprezentuje nowe smartfony z serii ZenFone w maju

Choć Asus sprzedał na świecie sporo ZenFone’ów 3, to w sumie było ich mniej, niż firma zakładała. Dodatkowo producent w ciągu 2016 roku kończył trzy kwartały „ma minusie”. Dopiero ostatni przyniósł zysk, ale nie zdołał pokryć start wygenerowanych przez poprzednie miesiące. Czy nowe ZenFone’y będą lekiem na całe zło?

Ogółem Asus sprzedał w zeszłym roku 17,5 miliona smartfonów z serii ZenFone. To kilka milionów mniej niż w roku 2015, kiedy to osiągnięto sprzedaż na poziomie 20,5 miliona sztuk. Dobry start w roku 2017 mogą zapewnić firmie smartfony ZenFone 3 Zoom i ZenFone AR. Zwłaszcza ten drugi model jest pewnego rodzaju nowością, ze względu na wsparcie dla Google Daydream i współpracę z projektem rozszerzonej rzeczywistości Tango.

Asus zaprezentuje nowe smartfony z serii ZenFone w maju 23
Asus ZenFone AR

Według dostawców części do tajwańskich fabryk składających urządzenia Asusa, producent pokaże pierwsze ZenFone’y 4 już w maju. Nic więcej o nich nie wiadomo, poza tym, że spodziewamy się lepszych specyfikacji sprzętowych niż w ZenFone’ach 3. Podobno Asus ustawił też sobie wysoką poprzeczkę, jeśli chodzi o spodziewany poziom sprzedaży. Producent spodziewa się więc dobrego odbioru swoich nowych urządzeń.

Raczej mało prawdopodobne, żebyśmy zobaczyli jakiś egzemplarz ZenFone 4 podczas Mobile World Congress pod koniec lutego. Chociaż chciałbym się mylić, bo nie ukrywam, że darzę smartfony tej marki jakimś trudnym do wytłumaczenia sentymentem.

 

na zdjęciu wyróżniającym: ZenPhone 3 Deluxe, którego recenzję znajdziecie tutaj

źródło: DigiTimes przez PhoneArena