Asus zapowiada premierę dwóch nowych urządzeń i pokazuje przy okazji, który rynek jest dla smartfonów najważniejszy

Mimo że październik obfitował dotąd w premiery urządzeń mobilnych, to nie zapowiada się na to, by branża miała choć na chwilę zwolnić. Za dwa dni Asus zamierza pokazać dwa najnowsze telefony. Ich prezentacja odbędzie się w Indiach – w kraju, w którym dynamika rozwoju smartfonów jest większa niż gdziekolwiek indziej.

Nie muszą to być smartfony nam nieznane – a przynajmniej jeden z nich. ZenFone 5 jakimś cudem nie jest jeszcze oficjalnie dostępny w Indiach, więc należy przypuszczać, że jedną z zapowiedzianych przez Asusa nowości będzie właśnie ten model. Drugi smartfon może być pewną niespodzianką. Na liście podejrzanych znajdują się ZenFone Max (M2) i ZenFone Max Pro (M2), które niedawno uzyskały certyfikaty w Rosji.

Reklama

Specyfikacja tych dwóch smartfonów jest na razie niejasna, więc trudno wróżyć z fusów, których nie ma. Sugerując się nazwą, należałoby spodziewać się urządzeń z dużą baterią i/lub dużym ekranem (nazwa „Max” musi do czegoś zobowiązywać). Zresztą to właśnie reprezentują sobą dotychczasowe sprzęty Asusa z serii ZenFone Max.

Indie, jako drugi największy rynek zbytu smartfonów na świecie, jest w centrum zainteresowania producentów urządzeń mobilnych. Wiele konferencji jest przeprowadzanych jednocześnie w dużych europejskich stolicach lub miastach Stanów Zjednoczonych oraz kluczowych lokalizacjach w Indiach.

Nadal raczej rzadkością jest, by premiery nowych urządzeń miały miejsce najpierw na indyjskiej ziemi, a dopiero później odbywały się gdzie indziej, ale zaczynamy chyba obserwować taką delikatnie zarysowującą się tendencję. Kto wie, może za kilka lat iPhone’y po raz pierwszy zobaczymy właśnie podczas pokazu transmitowanego z New Delhi? ;)

 

źródło: Asus dzięki PhoneArena