Że Asus niby gorszy? Bynajmniej! Też szykuje smartfon z ekranem 18:9 | Tabletowo.pl

Że Asus niby gorszy? Bynajmniej! Też szykuje smartfon z ekranem 18:9

Nie będzie to jednak flagowiec, a model z niższej średniej półki

Dołącz do dyskusji 0

W tym roku wyjątkowo dużo zmian wizualnych zaszło w smartfonach. Mówię tu nie tylko o podwójnych aparatach głównych, ale również o „bezramkowych” wyświetlaczach oraz ekranach o proporcjach 18:9 (te dwie ostatnie rzeczy nie zawsze bowiem idą w parze). Coraz więcej producentów decyduje się zastosować te nowinki i wkrótce zrobi to także Asus.

Oczywiście nie mowa tu o podwójnym aparacie, bo takowy Tajwańczycy z powodzeniem umieścili już w kilku smartfonach (m.in. ZenFone Zoom S, ZenFone 4, ZenFone 4 Pro i ZenFone 4 Max Pro). Chodzi tu o „bezramkowy” wyświetlacz o proporcjach 18:9 – ten w modelu o oznaczeniu kodowym Asus X018D ma przekątną 5 cali i rozdzielczość 1440×720 pikseli. Szczerze mówiąc, jeżeli tu nie ma błędu, to będzie to chyba pierwsze urządzenie z takim ekranem. Chociaż nie zdziwię się, jeżeli ostatecznie panel okaże się mieć od 5,5 do nawet 6 cali.

Sercem nowego smartfona Asusa jest ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor MediaTek MT6750T 1,5 GHz z układem graficznym Mali-T860 MP2. Do kompletu mamy 3 GB RAM32 GB pamięci wewnętrznej (najpewniej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD) oraz aparaty: 16 Mpix na tyle i 8 Mpix na przodzie. Będzie też żyroskop, ale NFC już nie. Całość ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

Asus X018D w GFXBench (fot. Tabletowo.pl)

Jak wynika z danych, wyszczególnionych przez GFXBench, Asus X018D będzie przyzwoitym średniakiem, który ma przyciągnąć wzrok potencjalnych klientów przede wszystkim ekranem o „nietypowych” proporcjach (cały czas nie jest to bowiem jeszcze standardem, choć za jakiś czas z dużym prawdopodobieństwem nim się stanie). Czy mu się to uda – zobaczymy, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej takich urządzeń (choćby zaprezentowane na targach IFA 2017 trzy wersje Wiko View, ale naturalnie nie tylko).

*Na zdjęciu tytułowym Asus ZenFone 3 Deluxe (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: GFXBench

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona