Asus Transformer Prime z 3G – zamieszania ciąg dalszy | Tabletowo.pl

Asus Transformer Prime z 3G – zamieszania ciąg dalszy

Dołącz do dyskusji 0

Smutne wieści napłynęły dziś z Tajwanu, gdzie 16 stycznie bieżącego roku ogłoszono, że na rynku nie pojawi się tablet Asus Transformer Prime z 3G. Informacja ta zaprzecza wcześniejszym pogłoskom, według których urządzenie to miało trafić do sklepów w marcu.

Początkowy plan zakładał, iż Asus Transformer Prime z 3G nigdy nie zostanie wyprodukowany. Nie uległ on zmianie, pomimo niezadowolenia i gigantycznej fali sprzeciwu ze strony fanów, dla których tablet bez 3G nie jest tabletem. W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym 16 stycznia, przedstawicielstwo koncernu Asustek Computer Inc. Taiwan wyraźnie podreśliło fakt, że „Transformer Prime z 3G nie znajduje się w planach firmy”.

Asus należy do niewielkiego grona producentów, których tablety rzeczywiście są w stanie zagrozić żelaznej pozycji Apple iPada. Jego strategia przewiduje sprzedaż 6 milionów tych urządzeń w 2012 roku, co jest prognozą trzykrotnie lepszą niż 1,8 miliona w 2011.

Przypomnijmy, Asus Transformer Prime to pierwszy tablet na rynku, którego mózgiem jest nowoczesny układ Nvidia Tegra 3, a sercem system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Pod jego aluminiową obudową można znaleźć także 10,1-calowy ekran dotykowy Super IPS+ o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1GB pamięci operacyjnej RAM, czytnik kart pamięci microSD, wyjście microHDMI, aparat fotograficzny 8 Mpix z diodą doświetlającą LED, kamerę internetową 1,2 Mpix oraz akumulator pozwalający na około 12 godzin pracy.

via Focus Taiwan

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona