Asus Transformer Prime - najnowsza aktualizacja usprawnia działanie GPS - Tabletowo.pl

Asus Transformer Prime – najnowsza aktualizacja usprawnia działanie GPS

Pamiętacie stanowisko Asusa w sprawie GPS? Jeśli nie, warto przytoczyć:

Obudowa ASUS Eee Pad Transformer Prime została wykonana w technice unibody z metalicznego materiału, który może wpływać na działanie GPS podczas odbierania sygnału satelitarnego. Należy pamiętać, że tablet nie jest profesjonalnym urządzeniem GPS i moc sygnału może być z łatwością zakłócana przez takie czynniki jak pogoda, konstrukcja budynków czy ukształtowanie terenu. Prosimy o wzięcie pod uwagę tych ograniczeń podczas korzystania z funkcji GPS. Aby oszczędzić niedogodności Klientom wymagającym profesjonalnego urządzenia GPS, zdecydowaliśmy o usunięciu tej funkcji z listy specyfikacji i komunikatów reklamowych. Przepraszamy za wszelkie związane z tym niedogodności.

Z powyższych kilku zdań można wywnioskować, że za problemy z działaniem GPS leżą po stronie materiałów, z których został wykonany, a nie po stronie oprogramowania, co zresztą potwierdził Asus usuwając GPS z listy parametrów technicznych modelu oraz zapowiadając ulepszony tablet Transformer Prime TF700T. Tym bardziej trudno jest mi zrozumieć wydanie najnowszej aktualizacji, która usprawnia działanie GPS. Jak to możliwe, skoro problemem jest „metaliczny materiał”?

Informacje o tablecie przed najnowszą aktualizacją:
– GPS: 6.8.13
– WiFi: 6.1.1.17
– Bluetooth: 9.23
– Numer kompilacji: IML74K.US_epad-9.4.2.7-20120106

Informacje o tablecie po aktualizacji (via: XDA)
GPS: 6.9.13
– WiFi: 6.1.1.17
– Bluetooth 9.23
– Numer kompilacji: IML74K.US_epad-9.4.2.11-20120117

Powyższe informacje jednoznacznie wskazują na to, że najnowsza aktualizacja oprogramowania Asusa Transformer Prime ma na celu poprawę działania GPS. Co ciekawe, niektórzy posiadacze tabletu, którzy dokonali już aktualizacji i wcześniej mieli problemy z GPS, teraz już ich nie mają – tyczy się to zarówno redakcji Engadget (fot. poniżej), jak i użytkowników forum XDA! Fakt ten daje nadzieję, że gdy tylko aktualizacja ta pojawi się także u nas (u mnie jej jeszcze nie ma – jak u Was?), nasze problemy też zostaną rozwiązane.

Tabletowo.pl Asus Transformer Prime - najnowsza aktualizacja usprawnia działanie GPS Asus Nowości

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona